Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zváračka z alternátoru Felícia 1300

Dalo by sa urobyť jednoduchú zváračku z alternátoru, výstupné napätie 14V, prúd 55A.Poháňal by to motor z autpráčky tatramat.Budenie rotoru by bol z usmerňovaného napätie 12V-tového trafa.Chcel by som tam používať len eletrodu s menším priemerom,
max 2-ku, na jednoduhé zváranie.Aký názor na to máte? Za poradu vopred ďakujem.

Toto téma už kdysi na poradně bylo a i tam jsem psal. Kdysi jsme to s kamarádem měli udělané. Dynamo o výkonu 800 W/24V. Poháněl to motor 1,5 Kw/2800 otáček a spojené to bylo napřímo přes spojku se silonovými pouzdry na čepech. Bylo to sosoné, aby to neházelo. Měli jsme na tom odpor s jezdcem, který fungoval jako triodyn. Dalo se s tím vařit 3,15 elektrody do pozic bez problémů. Na altík a motor z pračky zapoměň, bylo by to stejné jako když máš brusku, která má motor 160 W a když přitlačíš tak se zastaví. Tady by jsi oblouk ani nezapálil.