Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rychleschnoucí barva na kov

Dobrý den
Poradí mi prosím někdo nějakou dobrou barvu na nátěr kovového materiálu pro venkovní použití? jde mi o to aby to co nejrychleji zaschlo a dalo se s tím manipulovat, nátěr provedu v místnosti kde je cca 20st. C.
Děkuji

Potrebujes iba aby to rychlo zaschlo? Tak to opatlaj zakladovkou, ta zaschne za 5 minut. Ked budes mat viac casu mozes pokracovat vrchnou, ale ta bude schnut dlho.
(BTW pisem o obycajnej syntetickej farbe).

Proboha ! V návodu si přečti, kdy barva zaschne, kdy je přetíratelná a kdy je plně zatížitelná. Když po zavadnutí aplikuješ druhý nátěr, uzavřeš spodní vrstvu, která pomalu vysychá. v lepším případě to prodlouží schnutí, v horším dojde ke krabatění a v případě že použiješ jinou barvu na základ a jinou jako finální, tak se ti to po...
Poraď se v barvách.
Materiál je nový, nebo rezavý? Má to být pouze základ, nebo i s povrchovou úpravou?
Je to želeto, nebo lehký či barevný kov?
Má to už nějakou úpravu? Pozink, fosfátování?

Henessy Ti to napsal zcela správně, každá základovka se musí nechat řádně zaschnout (na plechovce je návod), nehledě k tomu, že jsou i základovky různých povah, t.zn. normální, na lehké kovy a p. Když to nedodržíš tak to dělá puchýře, varhánkuje a p. Co se týká rychle schnoucí barvy tak jsou, které na povrchu zaschnou vcelku dost brzo, ale musí se nechat vyzrát. Jinak jsou kombinace na bázi acetonu, ale ty se špatné natírají štětkou a musí se stříkat ta je opravdu na povrchu za pět minut zaschla, ale také musí samozřejmě zrát a potom jsou rychleschnoucí na bázi akrylátu. Když to dávaš na základovku tak jenom poprášit, nechat zaschnout dát další nástřik nechat zavadnout a potom dokončit celé. Ale to by lépe napsal lakýrník

Jde ti o rychlost nebo o kvalitu? Vodou ředitelné barvy jsou k ničemu, zvlášť pro venkovní použití. Sice rychleji zasychají, ale tím se nestačí slít( po nátěru štetcem) a jsou tahy štětcem vidět. Taky trvanlivost u těchto nátěrů je nízká. Pro běžné použití jedině syntetická barva.První vrstva základovka a minimálně dvě vrstvy vrchní. A jak už bylo dříve napsáno, je třeba nechat jednotlivé vrsty dostatečně proschnout.

Dobrý den.
Přečetla jsem si tady ty vaše rady a nedá mě to musím reagovat.
Je pravda že když to má být kvalitní, tak to dlouho schne, ale já mám podobný problém.
Potřebuju natřít kovová futra u vstupních dveří do bytu. Dveře mají barvu asi 32 let starou a já ji potřebuju obnovit. Problém je ale ten, že bydlíme v bytovce v přízemním bytě a tudíž si nemohu dovolit vysadit dveře a týden čekat než mě barva pořádně zaschne. Proto taky hledám barvu, která by byla zatvrdlá nejméně do večera, když to ráno natřu. Když mě někdo poradí rychleschnoucí a přitom kvalitní barvu budu moc ráda. Předem děkuji :)

Jééé on mě někdo radí, vy jste zlato :-)a vážně to funguje? Poradíte mě nějakou přesnou značku ? A když to ráno natřu tak jak dlouho tedy musím být bez dveří ? U nás je to totiž horší než na Václaváku. Myslím tím teda provoz :-)

klidně na ty zárubně použijte vodou ředitelnou barvu Balakryl.Říkáte do večera tak do večera to bude suché.Použijte váleček molitan cca 10 cm.to aby vám dobře barva kryla.Před tím než začnete aplikovat barvu tak je potřeba starou barvu zdrsnit skelným papírem č 100.Potom dobře odmastit tech. lihem.Odma´šťovat se dá také tech. benzínem.Perchlorem,ale tech synt.líh je lepší.Pokud by barva špatně zasychala ve finálu si můžete pomoci fénem.Doporučuji podle možnosti aplikovat ještě jednu vrstvu.Nevím jaký chcete odstín ale třeba barva bílá, žlutá červená hůře kryjí tak proto ten druhý nátěr.Jestli jsem dobře pochopil tak budete aplikovat v interieru tak není co řešit.Tato rada je pro Moravandu.

ještě pro Richard Hubáček.Vaše nároky na barvu jsou dost tvrdý.Na vašem místě bych použil jednovrstvou barvu,to znamená že nebudete základovat.Vzhledem k vašim tvrdým podmínkám bych volil barvu synt.a ředil řed.c 6000,Ovšem barva i když poměrně rychle zasychá cca 6 hod.není ještě dokonale vyzrálá aby se při manipulaci tzv nelepila .Je ještě měkká.To znamená při manipulaci používat jako ochranu hrubší smirek č.60,aby se na lakované místo neotiskly prsty nebo rukavice.Jinak správně je barva zaschlá cca 24hod a vyzrálá 48hod.U epoxy. barev je vyzrálost 24 hod.