Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RWE ideal

Přišla mi domů nabídka RWE IDEAL (jsem jejich zákazník - odebírám plyn v domácnosti - klasika topení a ohřev vody),
dle toho co píší mi garantují ceny plynu na 24 měsíců. Smlouva nejde vypovědět.
Tak nevím - máte s tímto produktem někdo zkušenost?

Je to jejich nový produkt.Právě jsem to podepsal.Smlouva po podpisu nejde po dobu 24měsícu opravdu vypovědět to je ale v podmínkách.Je to reakce RWE na to aby zákazníci neodcházeli k jiným dodavatelům.Jestli jsem udělal dobře?Zatím nevím.Někteří moji známý mají RWE jako dodavatele elektřiny a ČEZ na plyn a tvrdí že ušetří.

Timto jen dokazuji, ze jsou pro vsechny domacnosti(=jejich zakazniky)
schopni udrzet nasledujici 2 roky soucasnou cenu bez dalsiho zvysovani !
Proc k tomu tedy potrebuji nejaky novy podepsany papir a negarantuji to
primo,tim by si je udrzeli rovnou !
A ze to poslali az zacatkem listopadu, kdy od 1.11. zvedli zase o 5% !
Otazka je, jestli spise nez o produkt se nejedna o nejaky podfuk !?!

Ale oni nám přece nenabídli současnou cenu, ale cenu o 21% vyšší, avšak na 24 měsíců. Tak mi to alespoň vychází z porovnání s vyúčtováním spotřeby za minulé fakturační období. Tzn. jestli má pro mne být výhodné platit od 1.1. plyn o 21% dražší oproti současné ceně, jaké zvýšení by muselo nastat? 40%?

Je to cena, ktera plati od 1.11.2011 - uz tak pekne prepalena !!
A protoze se jim jejich zakaznici do toho asi moc nehrnou, tak to vyresili
prefikane: od 19.12.2011 dalsi zdrazeni o 9% !!
takze ted ma kazdy vpodstate 2.moznosti: a) podepsat ideal do konce listopadu - tim padem se ho prosincove zdrazeni netyka
b) prestoupit k jinemu poskytovateli plynu
Kdo zustane u RWE a nepodepise ideal, bude od 19.prosince platit jeste temer o desetinu vic nez ted v listopadu !! - tak trochu vydirani, ne ?!? bud podepis nebo plat este vic !!!

Dobrý den,
bohužel v RWE jsou si dobře vědomi toho, že ti co ještě "spí" a nehledají se mohou velice rychle probudit a hledat. Nebo je prostě probudí první podomní prodejce, který zazvoní u dvěří. A při jejich současné ceně, kdy jsou v průměru o 200,-Kč/MWh dražší než všichni ostatní je pro ně velice výhodné si zákazníky zafixovat. Je to bohužel Ideal, ale jen pro RWE. Jelikož je nyní cena nad dlouhodobým průměrem, nefixovat !!!!! Je to jen marketingový tah s pohrůžkou dalšího zdražení.

No já jsem přepisoval Kupoval byt, tak jsem chtěl smlouvu na dobu neurčitou aby jsem ji mohl vypovědět a přejíát k eonu, tu mi dali já jsem ji vyplnil, došel jsem na pobočku paní mi smlouvu přepsala a teď koukám smlouva na dobu určitou Ideál na 24měsíců. Takže bacha na výdrb... Ještě, že tam je kotel na tuhý tak pokud to pude kohoutek neotočím...

taky nad tím dumám:
1. Papír A4 - velkým písmem píše Jindra Broukalů(přeceda RWE), že při fixaci na 24 měsíců ušetřím 14,5 tis
(viz modelový příklad(25Mwh)
Při mé spotřebě +- 2000m3/rok = 22Mwh (cca taky tolik).
A že ročně ušetřím 7,25 tis
Tzn. že Broukal hodlá zvednout cenu ročně o cca 20%?
Úspora je v tom, že když se jemu upíšu, tak mně ne?

2. Papír A4 naležato - orientační výpočty

3. 2x papír s Dodatkem ke smlouvě...jednostranný tisk minipísmem - ani jsem to nečetl.
Broukal ještě neobjevil oboustr. tisk.
To by ty písmenka mohly bejt 2x tak velký a lidi by to nedejbože četli!

4. odpovědní obálka - cenu hradí adresát...
--------------------------
www.srovnejenergie.cz
Kalkulátor počítá s cenami elektřiny pro rok 2011 a plynu s platností od 1.12.2011

RWE Severomoravská plynárenská, a.s.
34 109,33 Kč*
*Pokud došlo v průběhu fakturovaného období k navýšení cen, budete mít na faktuře nižší cenu než ve výpočtu.

Nejlevnější:
Dodavatel Europe Easy Energy a.s.
Vaše spotřeba 22 000,00 kWh
Celková konečná cena 27 215,06 Kč včetně DPH
Úspora oproti stávajícímu dodavateli 6 894,26 Kč včetně DPH
Určeno pro Domácnost

Vybrané informace z obchodních podmínek Europe Easy Energy a.s.
- Nabízejí smlouvy na dobu neurčitou (po dohodě lze i na dobu určitou).
- Výpovědní doba 3 měsíce.
- Není žádný aktivační či deaktivační poplatek, ani jiný podobný poplatek.
- Při změně ceny nebo obchodních podmínek právo odstoupit 10 dnů před dnem účinnosti změny,
smlouva končí dnem před dnem platnosti nového ceníku.
----------------------------

Broukalovinu nechápu.
Mi z toho plyne, že Broukal krade 7tis/rok
(Europe Easy Energy taky z něčeho žije, že...)
Celkem ne*ere, komu za plyn platím.
Vidíte v Europe Easy Energy a.s. nějakou fintu?

A to tedy velký!!! pozor.Na 3E jsem poslala před několika dny dotazní mail,jak konkrétně+co nejrychleji postupovat při změně k 3E/plyn od RWE/. Na odpověď jsem čekala 2!! dny.A že si mám smlouvu vytisknout,podepsat a naskenovanou poslat jim...No a se RWE ať si to dohodnu sama,jestli mě pustí!
Takže závěr
3E je podle mě podomní prodejce přes internet - NEKOMPETENTNÍ A NEBEZPEČNÝ.
Odpověď neobsahovala jméno odpovídající/ho/,vlastní formulace odpovědi byla DOST neprofesionální.Podle mě se teď vyrojí spousta parazitů.

nemůžu souhlasit, taky chci přejít od RWE k3E, zavolala jsem na infolinku, protože jsem předpokládala, že se nedovolám, protože zájemců bude víc, našla jsem si na netu kontakt na obchodní místo, tam jsem se dovolala hned, bylo mě vše řádně vysvětleno, zaslána cenová nabídka na odběr plynu , kde bylo zřejmé, že ušetřím víc jak 5tisíc. Znovu jsem byla kontaktována tou samou osobou, mělaa jsem různé dotazy, zda nebudu platit další jiné skryté poplatky. Hned ten den mě byla poslána smlouva, napsána výpověď k RWE, kterou jsem já poslala.Podepsanou smlouvu s vyrozuměním RWE mám zaslat zpět, vše dál bude vyřízeno na pobočce.Zdá se mě to celkem jako solidní jednání...

to LOJZA5

Je třeba prostudovat smlouvu a Obchodní podmínky na tu se smlouva bude často odkazovat (pasáže kolem vypovězení smluv je nutné číst, pozor na pasáž změny obchodních podmínek, které mohou v průběhu 2 let nastat, a jestli je možné se proti změnám bránit). Nespolehejte moc na určité informace z klientských linek nebo center těch firem, jsou tam taky nekompetentní "rychle-naučení" lidi (často dotazy na skryté poplatky apod.)a to poznáte jen, když už máte sami nějaké informace a ty jdou proti vašim informacím.

podívejte se na informace od spotřebitelských poraden třeba www.dtest.cz

Taky si myslím že to je od nich a pro NĚ dobrý tah!Nejdu do toho.Uvažuji o přechodu k levnějším dodavatelům ale po pečlivém zvážení podmínek a samozřejmě to ovlivní i sami spotřebitelé s e zkušenostmi jak se kdo upsal a spálil.

Myslím, že je čas se nebát přejít jinam. Avšak nejsem z těch kteří volí nejlevnější dodavatele. Přemýšlel jsem o přechodu k ČEZu protože už mi to dlouhou dobu v kalkulačkách vychází lépe a v tomhle dopisu (ač jsem se dlouhé hodiny složitě nedopočítával) vidím taky kulišárnu. Rozhodně jsem vysazený se vázat na něco podobného jako jsou dva roky. Mě stačí se vázat už jen na rok v této době...

Když se podíváte POŘÁDNĚ do toho dodatku, tak zjistíte, že si vlasně fixujete současnou cenu a že se vás tedy nebude týkat plánované zdražení RWE během dalších dvou let. Již několika "napáleným" bylo spočítáno, že i když zaplatí RWE flastr uvedený v dodatku, tak při přechodu k jinému dodavateli několikanásobek toho flastru ušetří.

Věc má dvě stránky:
Plyn se určitě zdražovat bude-Srovnávám s cenami ropy.Jsou to propojené komodity.
Na druhou stranu si vás smluvně zavážou,že neodejdete k jinému poskytovateli na 2 roky a potom to automaticky prodlužují opět na dva roky atd.,ale to dnes každá ta firma.A některé mají ještě delší dobu omaštěnou pořádnou sankcí.
Nemůžete se jen tak bez sankcí kdykoliv sbalit a utéct s 3 měsíční výpovědní lhůtou jinam.
Potom si musíte pohlídat dobu kdy vám končí smlouva.
A když budete pak chtít odejít, pak budete muset napsat nesouhlas s prodloužením smlouvy.
:-)

Tak jsem dostal take nabidku na RWE Optimal. Zacal jsem si pocitat usporu a nejak mne to neohromilo, prvni rok skoro zadna, druhy rok cca 1500kc (mam spotrebu 12440kWh pri rocni platbe 22345kc).
A nejak nahodou jsem se dostal na stranky srovnani cen ruznych dodavatelu a nestacil jsem se divit. Takze davam RWE sbohem a prechazim jinam, nebudu psat kam aby to nevypadalo jako reklama, zkuste si to sami treba na www.srovnejenergie.cz

Zkuste levnyplyn.cz misto tohohle. Presel sem a naprosta parada volali hned vyridili vsechno supr ochotna zenska. nasel sem to na netu, poslal cislo pak chteli stejny veci jako takovy pochodaci tak sem si to overoval co jak kde a fajn poslali mi mailem co se dalo vytisk sem podepsal a uz si jedu na supr sleve oproti majitelum bytu.

ne vše musí být placená reklama ;-) taky znám pár dobrých dodavatelů, kteří jsou levnější a nejsou s nimi problémy.. roční úspora cca 6-12% na elektřině a cca 15-20% na plynu, výpovědní lhůta 2 měsíce..
jinak od RWE co nejdál.. jsou snad nejdražší v celé republice :-)

edit: odpovídám tobě ale víceméně je to pro všechny :-D

Já jsem s Eonem taky spokojený. Přešel jsem k nim v září. Mám tarif Fix2013 a RWE se těm cenám nemůže rovnat. Upřímně nechápu, proč RWE stále drží ceny jaké má. Můj názor je ten, že stále těží na starších konzervativních lidech, kteří z pro mně nepochopitelných důvodů nepřechází k levnější konkurenci.

No jo, ale právě kvůli takovým, jako jsou vaši kolegové z práce nikdy nepůjdou ceny energií dolu. Protože společnosti, jako RWE nemají důvod nic měnit, když mají klientů dost. A takle tomu je i v Bankovním sektoru viz. poplatky u ČS, nebo telekomunikační služby, 02. Proč musíme mít všechno nejdražší, než mají kdekoliv jinde? A přitom máme o dost menší mzdy. Češi jsou zatím konzervativci, co nechtějí nic měnit a budou radši plati a jen nadávat. Snad se to změní.

by stačilo, aby všichni hromadně vypověděli smlouvu a hned by ceny padaly :-D
co se týče paušálu, tak to musíme ještě chvíli vydržet.. měl by do ČR přijít zahraniční operátor s dost levným voláním.. nicméně i dneska jsou možnosti, jak docela dobře ušetřit a neni jich málo.. :-)
bohužel ale kvůli těm konzervativcům, většinou starším lidem je potřeba hledat a tlačit ceny dolu násilím..