Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napětí v zásuvce

Zdarec, běžná zásuvka má napětí 230V, že ano? Když upnu do lampy 70w výbojku, který má napětí 240V, nebude mě to vyhazovat pojistky? V té lampě budu mít takové dvě výbojky. Díky za odpověď

Nejde o patici. Jde o to, že pokud takovou výbojku našroubuješ do objímky, nerozsvítí se. Musí mít v sérii zapojenou tlumivku a starter nebo předřadník - ten jí nahodí. Rtuťové výbojky mají starter (ty novější) v sobě, ale i tak potřebují tlumivku.
Prostě bys k sodíkovým výbojkám musel přikoupit předřadníky a předělat zapojení lampy.