Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrický sporák

Dobrý den,mám takový dotaz.Chtěla bych si pořídit domu elektrický sporák.Plyn tady bohužel navedený není,takže potřebuji jen elektricky,ale dověděla jsem se že je tady jen 220V a ne 380V.Jsou i nějake takové sporáky ktere utahne jen 220V?Nebo je třeba prokopat elektřinu na silnější?
Moc děkuji za rady.

Trosku technicky, ale jenom malinko: V byte mate jistic 1x25A. 25A*230V=5750W Takovy prikon muzou mit maximalne vsechny soucasne pripojene spotrebice. Nektere varne desky maji samy o sobe 7000W.
Zasuvky jsou jisteny maximalne 16A. 16*230=3680W. Takze v zasuvce muze byt treba rychlovarna konvice, ktera ma i 2200W, nebo trouba s 2000W, ale pokud bude pripojeno oboji na jeden okruh tak vyhodi jistic. A pokud budou na ruznych okruzich a pustite se k tomu do vysavani (1800W prikon luxu) tak vylitne ten hlavni jistic.
Bez rekonstrukce elektroinstalace elektricky sporak proste nepujde.