Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zámková dlažba

Dobrý den,
měl bych dotaz při pokládce zámkové dlažby kde se bude jezdit autem zda je vhodné poskákat zámkovku žabou nebo vibrační deskou ??? když to budu dělat žabou nebude to nerovnoměrné oproti vibrační desce ??? Děkuji

Žabou to musíš umět, aby to bylo rovné. Sice to není nic těžkého, ale trochu cviku to chce. Při mačkání pamatovat, že to ještě o kousek zaleze (aby to nebylo utopené pod obrubníkem). Povrch dlažby přejíždíme žabou s k tomu účelu navlečenou tlustou gumou. Když si budeš žabu půjčovat, vyžádej si tu podložku na dlažbu k tomu.

počítám stím že mi to zaleze tak o cca 1cm takže lože přizpůsobím a jelikož budu dělat s vibračkou poprvé půjčím si radši desku než žabu, vždy jsem to dělal pouze gumovou paličkou a to se mi už nechce :-).
Díky

Dovolím si exhumovat dotaz... pořídil jsem domek s příjezdovkou připravenou pro zámkovou dlažbu (štěrkové vrstvy). Četl jsem, že po pokládce zámkovky je vhodné ji pojezdit vibračkou a že si o 1 cm sedne. Taky jsem ale četl (a i viděl na vlastní oči), že stačí každou "kostku" pobouchat gumovou paličkou při pokládce - a i viděl jsem příjezdovou cestu takto udělanou, po které denně dvakrát přejede těžký osobák a ani po třech letech se nepohnula.
Máte zkušenosti? Případně je vibračka vhodná i např. z důvodu lepšího srovnání do jedné roviny?

Moas, pokud jsem dobře pochopil Vás text, tak je někde chyba. Nemůže dlažba sednou poboucháním vibračkou o 1cm. To by musel být špatný podklad. Páč je podklad musí pobouchat žábou a dost zhutnit. Jinak je potom problém. Kostku pobouchává paličkou, aby mu sedla do do jemného, pak zapískuje a poskáče žehličkou. Jen aby se srovnala do roviny po klepání paličkou a zapadl písek...

Vždy je nutně kvalitně udusaný podklad...

všude se píše, že podklad má být vskutku dobře zhutněn, ovšem závěrečná pokládací vrstva má být 40-50mm jemného NEZHUTNĚNÉHO štěrku, na který se ani stoupnout nesmí. Znamená to, že to je špatně a podklad má být zhutněn tak, aby se "kostky" pokládaly "na tvrdou plochu"?
Stejně tak se všude píše, že vibrační deska stlačí kostky asi o centimetr a tedy je nutné na to při kladení a přípravě ložné vrstvy myslet.

Zámkovku jsem na vedlejšák dělal a to tak že mnoho a podklad i dlažbu vybrační deskou. žába je dobrá tak do výkopů. pod dlažbu se dává drť Frakce 4/8 ve vrstvě 3-5cm. dlažba klesne po udusání deskou s gumovou podložkou o 8-10mm. Zde ke stažení návod od výrobce DITON dle mých zkušeností nejlepší výroba.soubory-stazeni