Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CD se seká a přeskakuje - jak vyčistit mechaniku?

Dobrý den všem,
mám doma cd přehrávač Panasonic,je sice starší ,ale nevypadá na to a tak je mi líto se ho zbavovat:),poradil by někdo jakým způsobem ošetřit ,nebo vyčistit mechaniku a čtecí optiku aby cd nepřeskakovala?Všechna media ,která vložím mají z pravidla problém při první až druhé písničce,v dalších minutách občas přeskočí,z počátku se však přímo seká.
díky za reakce hezký den
Torturus

U některých mechanik se pronášejí závěsy čočky - je-li to tento případ, tak je to na vyhození.
Čistící CD s kartáčkem je dobré akorát na to ho vyndat z obalu a po někom hodit; do přehrávače bych to nedal. Čištění bych provedl jen stlačeným vzduchem.

Voni ty mechaniky jsou celé z mizerných plastů, splácnuté dohromady aby to přežilo záruční lhůtu. Většinou se to celé vošoupe a jediná možnost je to zahodit. Čistící kartáček je na draka, souhlas, ale i přesto se mi s ním mokrou cestou podařilo vypucovat několika těžkým kuřákům mechaniku od usazenin dehtu. Při čištění stlačeným vzduchem hrozí, že to všechno zevnitř vylítá a bude pokoj :-D.