Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dírka u kotle

Zdravím.Potřeboval bych poradit s tím jak vyřešit malou dírku u kotle na mufně co vařil topenář a někde asi soudruh něco pozapoměl.Vím,že ručí za práci,ale je od nás cca 50km daleko a tak než by přijel a pak se s ním dohadoval jestli platit nebo ne,tak se chci zeptat jestli by to šlo něčím zalepit.

Nemělo by se to, ale pokud je to opravdu malá sotva viditelná netěsnost ve svaru (nově provedeného) a materiál není zeslaben korozí a jde o klasické železné potrubí (ne nerez). Vezme se kladivo a ne moc ostrý sekáč a šikmě se místo jakoby zasekne.
Druhá možnost při větší netěsnosti a provizorní je pak dát takzvaný cípant. Stačí čtvereček silnější gumy a stáhnout sponou na hadice.
Ze všeho nejlepší je ale pozvat znovu topenáře ať to převaří.

V Horním Bachu (Hornbachu) nebo OBI prodávají takovou epoxidovou formelu , tuhne i pod vodou (ne však pod tlakem), vhodná na spravování potrubí. Znám člověka, co to tam má prozatím už fůru let. Udělej z toho takový kroužek, jako je naznačen na obrázku toho lepidla.
Tímto ovšem nepopírám, že je nejlepší to nechat toho úderníka předělat.