Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno oprava zarivky

dobry den,
mam problem se zarivkou. pri startu se objevuje jen slabe svetlo na krajich trubice, ale 'nezapali se'. snazil jsem se hledat reseni a zajimat se trochu o problematiku a nasel jsem i zde jeden prispevek z roku 2008, ktery vsak zcela nepotvrdil moji domenku. proto se obracim na vas zkusenejsi s prosbou o radu. jedna je o starsi model zarivky; 4-kolikova [na kazdy strane trubice [120cm; 36W] jsou 2 koliky]. predpokladam, ze je chyba v tzv. starteru, kterej nepusti dostatecny napeti potrebny k 'zapaleni' trubice. [omlouvam se za prip. spatne nazvoslovi, precejen fyziku uz mam daavno za sebou:)]. bude tedy stacit starter vymenit? a je to takovy ten stribrny valecek? je mi jasne, ze bych mohl koupit novou zarivku, ale kdyz uz sem, pravdepodobne zbytecne, koupil novou trubici, rad bych investoval jen do soucastky. a taky se tim neco novyho treba naucim:) a pripadne, kde takovou soucastku sehnat? idealne konkretni obchod v brne, pokud bych mel takove stesti a dostal odpoved od brnaka?
dekuji za reakce a pekny den, pepek

kurt: nez sem vyrazil do hospody, vzpomel sem si, ze z boku zarivky couhal valecek. prohodil sem to s valeckem z vyrazeny zarivky a trubice naskocila. je to v podstate to samy viz tvuj link. to ma byt ten starter? to vypada jak naka pojistka..? ale funguje sviti.
dik, stejne jak to: Uroboros & Martin 79