Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komín na chatě.

Na chatě máme dvouprůduchový nevložkovaný komín(výška asi 6m) a jeden průduch končí ve 150cm nad zemí. Každý průduch je přístupný z jedné strany zdi a potřebovali bychom napojit krbová kamna na průduch který
nesahá až na zem. Mohlo by to takto fungovat?

A tím je to dané, doufejme že to bude fungovat.
A mimochodem, i obyčejný kominík může dělat revizi komína, musí mít pouze určitou praxi nebo přezkoušení.
Elektrikář si taky může udělat zkoušky na revize až po určité praxi.
Děkuji za odpovědi, dám vědět jak jsem dopadl.

Ne to skutečně funguje jinak, kominík opravdu nemůže udělat revizi ! Ale pokud se stane revizním technikem, pak ano.
Tak jako Vám technik v servisu nemůže podepsat technickou kontrolu a dát známku, tak jak píšete obyčejný kominík nemůže podepsat revizi,po získání praxe nebo přezkoušení se z něho stává revizní technik s patřičným oprávněním. Tečka.

Revizi spalinové cesty provádí odborně způsobilá osoba, která je držitelem živnostenského oprávnění v oboru kominictví a zároveň revizním technikem komínů, nebo specialistou bezpečnosti práce - revizním technikem komínových systémů, nově pak revizním technikem spalinových cest.