Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výroba elekrocentrály

Dobrý den mam chatu ale nemam v ní elektřinu je hluboko v lese a chtel bych alespon na světlo vyrábět elekrřinu. Mám k dispozici motor ze sekačky a alternátor když svařim k tomuto kostru bude to šlapat, popřípadě dobíjet autobaterii.
.

Pokud by stačilo vyrábět 12V a je k dispozici motor a alternátor, nevidím důvod proč to neudělat(zadarmo).
S otáčkami bych si starost nedělal, alternátor v autě pracuje ve velmi širokém rozsahu otáček.
O napětí a výkon se stará regulátor (toho alternátoru). To že motor sekačky má větší výkon, není na závadu,
ale naopak. Lehčeji běžící motor má menší spotřebu -známe z auta. O otáčky se stará regulátor motoru, takže spotřeba je pak úměrná zátěži. Samozřejmě k alternátoru z auta je nutné připojit akumulátor.
Vzhledem k tomu, že charakteristika nabíjení alt. z auta je typu "U", je jedno jak velká je kapacita akumulátoru. (v případě běžné baterie z auta. U gelovek by měl být omezen počáteční nab. proud).