Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha a strop ve vlhkém domě

Dobrý den, nastěhoval jsem se do 100 let starého vlhkého domu, nyní řeším zda je vhodné obložit a zateplit rákosový strop v obyvacím pokoji, mám strach z tepelných mostů a plýsně. A další oříšek je podlaha, mezi kobercem a asi betonem je sololitová deska na ni igelit a mezi tím plýseň, bylo by vhodné řešení položit na beton pvc a pak koberec? Počítám že lamino podlaha na vlhký beton vhodná není...

Do času kým nevyriešiš, teda neodstrániš, prienik vlhkosti do muriva a podlahy neostáva žiadna alternatíva, iba napodobniť technologie predkov. Na podlahu mäkké drevo, nijak povrchovo neošetrovaž pre dosiahnutie maximálnej paropriepustvnosti, palubky. Každé iné riešenie problém s plesňami nezlepší.

Položením PVC na beton vzlínajúcu vlhkosť nasmeruješ do múrov, nekam ísť musí.

Buď zabrániš prieniku vlhkosti do muriva a podlahy alebo sa tomuto stavu prispôsobiš. Stav aby si mal vlhkosť v betonovej podlahe a múroch a zároveň všetko ostatné suché nie je možný. Kratkodobo to dosiahnuť samozrejme ide, napr. tebou uvažovaná PVC. No naozaj iba kratkodobo. Na pár mesiacov.

Na tento stav pamätá nejaká vyhláška o zdravotnej závadnosti bytu. Byt je označený ako neobývateľný, musí sa vyklidit až do odstránenia závady. ...

Pleseň z porovitého materiálu akým je beton asi nie je možné odstranit, stav sa zopakuje. Možno po aplikovaní nejakej chemie sa podarí rozsah značne potlačiť. No tu chemiu budeš dýchať aj TY.
Beton vyburať, previesť hydroizolácie + tepelné izolácie, položiť nový beton.

Tento katastrofický stav by zrejme nenastal ak by pôvodný majiteľ nepoložil paroneprepustnú vrstvu + živiny pre pleseň, organický materiál, sololit. Ešte snad v opačnom poradí keby to tam bolo, teda beton, folie, sololit.