Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SDK do koupelny - tloustka

dobry den,
stavim dum(drevostavbu) takze je tam vsude SDK a potrebuji poradi jak s SDK v koupelne docetl jsem se ze pokud budu davat obklady tak mam dat dve desky na sebe jenze to zvysi cenu(dvojnasob :-| ) je tedy treba davat dve desky na sebe nebo staci jedna nebo mam dat misto desky 12,5mm desku 15mm?
dik

V případě nějaké rekonstrukce či panelákového jádra bych neváhal ani vteřinu a použil bych jednu desku. Protože se ale ptáte na novo-dřevostavbu, pravděpodobně bych se držel doporučení a oplášťoval dvojitě. Nemám totiž zkušenost jak dřevěná novostavba po dokončení pracuje a kdyby měly obklady praskat, asi by to nebylo milé. Asi bych čekal jak se zde vyjádří radek2. Ten je přes SDK.

V tech. listech je psáno 2 * 12,5mm. Obě zelené. Z praxe - druhá možnost je profily nedávat po 62,5 mm ale po 41,66 cm. ( máte li desku 125 ) Potom stačí jedna deska, konstrukce ze pevnější, nikdy jsem neměl reklamaci, a to ani v dřevostavbách. Výhoda - nižší cena, nevýhoda - příčka bude mít nižší útlum. ( v případě varianty jedné desky profil opravdu přidejte, přece jen je na příčce jednostranná zátěž a obkladačům se deska nebude prohýbat.

mame tam udelany dreveny vodorovny rost pro sadrokartony s rozteci 50cm(je vlastne na drevokonstrukci, a cast sten je udelano klasicky z profilu). takze kdyz do pricek pridam profil tak to bude ok. ale na tom drevenem rostu uz nemam jak moc pridavat. tak jsem premyslel ze by to mohl vyresit sadros 15mm.. je to zvednuti ceny cca o 20kc na kusu coz uz neni takovy problem jako pouziti dvojnasobneho mnozstvi desek...

dik vsem...

víš, že stavíš dům? Pravděpodobně pro sebe a pravděpodobně na celý život. Jak velká je ta koupelna, kdyby 5x5m tak řešíš cca 3500 v domě za kolik? 1,5-~ mil. Kč?
Předchozí mají pravdu, hustší rošt nebo 2x12,5, někde jsem četl, že se nedoporučují dnes celkem moderní obklady 30x60,40x100 a podobné velkoformátové.