Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snížení okna

Dobrý den,
prosím o radu, potřeboval bych v koupelně dát okno níž, v současné době je jeho horní hrana na 2,8m a abychom mohli instalovat plynový turbokotel tak po nás projektant chce, aby okýnko bylo o 40cm níž, tloušťka zdi je 55cm a z plných cihel. Ve vybourání směrem dolů a usazení nového okna nevidím problém, jen nevím jak vyřešit dozdění nad okýnkem, je toho 40cm tak nevím, jestli tam dát nějaký překlad nebo by stačilo to jen dozdít.
Předem děkuji všem chytrým hlavám za radu.
Michal

Je to kvuli odvodu splodin, protože kdyby se nedalo niž tak bude komín ve stejne víšce jako okénko a hrozilo by zpetne nasavani do místnosti. Takhle mi to bylo vysvetleno. Dám tam výztuhy a dozdim to ytongama. Dekuju za rady.