Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno foťáky

Fotíte?,tak zkuste poradit,řeším z kolegou jedno no problemo,já a někteří říkaj,foťák zrcadla jsou lepší než klasické ultrazoom,nebo kompakty,pořád říká,že má hp kompakt a fotí lépe než foťáky za 40 litů,já tvrdím,že nikon d3000 úplně stačí a je lepší než kompakt,kolega říká,že zrcadla jsou jen to,že se dívá přes hledáček,nic víc,že kvalitu fotek mají stejné,nebo hodrší,tak jak to je,jsem zvědav,co napíšete,dám mu to přečíst.

tak čím,začít,dal jsem tady dotaz a opravdu se sešlo hodně odpovědí,tedy napíšu něco já sám,jsem fotograf amater,taky jsem prodal několik fotek,na www.fotobanka.cz,někteří to možná znáte,patřím klidem,kteří když něco mají,tak to neznamená,že je to nejlepší,naopak,klidně řeknu klady a zápory,vystřídal jsem již řadu desítek fotoaparátů,řeknu jen toto,každý fotí jinak,to jak tady někdo psal,že záleží jen na člověku jak je dobrý fotograf,je holý nesmysl,kvalitu fotek neovlivní sám fotograf,pouze ovlivní styl fotografování,ale čistotu,ostrost,to už musí umět foťák sám,proto existují testy a časopisy,mě nezájímá foťák a focení na manuální nastavení,ale foťák který fotí dobře na automat a program P,jestli mi teď řeknete,že jen amatér fotí na automat,klidně si to myslete,ale na dobrý automat udělám rychleji momentky a kvalitně a sport,než manulně nastavím aby fotka byla ok,tak třeba liška,nebo srna bude pryč,to jen příklad.proto mě zajímá vysledná fotka na automat,nesmí fotit ve vysokém iso,nejlépe na automat tak do 100 iso,pokuď fotím na p,nastavím iso nejníže.začínal jsem kompaktem olympus c500,fotil nadherně a hlavně makro,ani ultrazoomy na něho nelepí,ale měl chyby, pomalý a hodně rychle se vybíjeli baterie, tak 60 fotek a baterie azisis,tedy vybytá.pak canon powershot 10is, 6 zomm 6 mpx, fotil dobře,byl rychlík,zachtil ostře i rychle se pohybující zvíře,ve skoku kočku,psa,měl chybu že doma,už fotil hůř,pomalý blesk,slabé video,pak jsem měl canon is3 ,ten byl supr,výborné makro,12 zoom,6 mpx,video kvalitní ve stereu,točil lépe než kdejaká kamera,opravdu doporučuji,nějaké panasoniky vůbec nelepí,měl jsem i panasonic fz50 a neměla šanci,vydž baterie 650snímků,pak jsem měl olympus e450,zrcadlo,no fotky dobré,klavlitní,ostrost supr,ale hodně pomalý,mám kočky a když jsem chtěl fotnout ve skoku,olympus nestíhal,pak jsem měl fuji hs10, hd full video,no ,fotky kvalitní jak kdejaký kompakt,takže zbytečnost,video hd opravdu kvalitní,musím uznat ano,ale pouze za bílého dne,mám ted samsung wb 5000,nejhorší foťák jaký jsem měl,hrůza,nikdy už samsung,nedoporučuji,taď,když mi pošlete mail,pošlu snímky, makro,momentku a různé videa,na ukázku kdo má zájem hodnotit,chtěl jsem tady dát fotku,ale nějk to nejde,asi nesmí být velká.nevím.