Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolíkování kuchyňských korpusů

Zdravím,

chystám se na výrobu kuchyně a nikde se mi nedaří najít kolik kolíků na XY cm je třeba použít, aby korpusy držely spolehlivě pohromadě. Obzvlášť mě to pak zajímá s ohledem na vysoké skříně pro troubu a parní troubu, kdy potřebuju, aby police unesla několik desítek kg. Konfirmáty používat nechci, protože mi to naruší pohledovou stranu lakovaného nábytku.

Pak vlastně ještě jedna věc, a to jestli MDF má pro stěnu korpusu stejnou/lepší/horší pevnost než klasické lamino. Chci jednu boční stěnu udělat lakovanou z MDF a nevím.

Díky moc.

Na přesnost stačí použít kolíkovačku za pár stovek a můžeš jich tam naflákat třeba každý 2 cm

http://www.landsmann.cz/rucni-naradi-kolikovaci-pr ipravky_c1860.html
http://www.truhlarske-nastroje.cz/katalog/truhlars ke-pripravky-a-vybaveni-dilen-10/kolikovaci-pripra vky-180/

jinak souhlasím s prasakem - stojí to par kacek, tak co se vejde, kdyz se bojis. nicmene takovej kolik, to je bukovy drevo 8mm a namahany je to na strih. A kdyz tam je jeste po cele stycne plose lepidlo, tak to musi unest i dva. koliky samozrejme musi jit do stran, ne zdola nahoru, ale to je asi jasny ne? ;-)