Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak seridit noze do hoblovky ?

dobry den
dnes sem se chystal konecne udelat sparovky na schody ale vyhorel sem na hoblovce...
zaboha nemuzu srovnat 110cm prkna (pořad mi to hobluje do luku) respektive pri prirazeni dvou prken mam na koncich sparky

sem vyucenej truhlar ,kudli sem na tom menil uz nekolirat ale tet uz vazne nvm cim by to mohlo byt

Domnívám se že by to neměl být problém.
Hoblovka orientovaná tak, že levá strana je pevná část stolu, pravá je štelovací.
Na levou (pevnou) stranou přiložím v jeho krajních stranách ocelový příložník a nůž uchytím šroubkama do drážky hřídele tak, že lícují s příložníky. Takhle seřídit všechny nože. U mé hoblovky by to tak mělo jít, ale ještě jsem nedělal, tudíž jenom moje úvaha. Doporučuju ale radši vytáhnout ze zásuvky :)