Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lampa k prac.stolu

Čauky zařizujeme dětem pokojíček a zůstali jsme stát na tom jakou vybrat lampičku k pracovnímu stolu.Jestli halogenovou žárovku nebo zářivku nebo dezetku,apod.nemáte někdo zkušenost jde hlavně o to aby kvalitně svítila,nebzučela a moc často nepraskali žárovky.Dík

Já osobně mam na pracovnic stole nejraději klasický žárovky - nejmíň od nich bolí oči i při dlouhý noční práci (vyzkoušený mam halogenky, zářivky i LED). Ještě jsou schůdný zářivky s plným spektrem a teplotou chromatičnosti 6000k. Ostrý bílí světlo od halogenek je hnus a LED ani pořádně nesvítí, i když za 2roky co jsem je zkoušel už by to mohlo být lepší.
Když to shrnu, tak v rámci energie a možnosti práce je nejlepší zářivka, ale musí člověku sedět - mě třeba vyloženě vadí modrý spektrum u 2700k, navíc pokud jsou třeba ještě úzkopásmový.
Závěr si udělejte sami.

Nojo obyčejnou třebas bych i uvažoval,ale když s tou slavnou unií už teď skončili i 60W tak si myslím,že je to už asi o ničem.Opravdu nevím co k tomu stolu dětem pořídit.Ale pravda je,že oni svítit do noci nebudou.Napíšou úkoly,sem tam učení,tomu taky moc nedají:-)tak nevím.

Tak, stále se prodávají a typuju, že i nadále budou, není problém koupit ani 75W či 100W, nedávno jsem kupoval dokonce 150W (na na svícení, ale jako testovací zátěž), nakonec skončili i tak ve sklepě, kde budou fungovat dalších 10let minimálně, neb se tam vždy rozsvítí na pár min v měsíci. Zákaz žárovek je hrozná blbost... přírodu to jen víc zatíží.

Hehe, a ty myslíš, že o tohle někomu šlo? Hodně naivní představa...

Bohužel vím až moc do hloubky o co jde (z pohledu technika i ekologa), příroda je tady až to poslední. Stejný je to třeba u fotovoltaiky, s ekologií to má společného pramálo (to co mohou za životnost vyrobit nestačí na výrobu a následnou likvidaci, natož v našich končinách, přitom jsme nyní evropská velmoc co se fotovoltaiky týče). Vždy jde jen o prachy a musí se to důsledně maskovat a když existují páky, jak k tomu donutit masy lidí, tak tím pro papaláše a byrokraty líp, bohužel obyčejní lidé a příroda to odnesou. Ale to jsme od osvětlení pracovního stolu hodně daleko, že?