Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Samoblikací LED dioda

Dobrý den,

prosím o radu, jelikož si už nevím rady:) Potřebuji rozblikat samoblikací LEDdiodu. Mám klasický zvonkový trasformátorek 3V. Jakmile k němu připojím tu LEDku, jen svítí. Připojeno mám přes rezistor a usměrňovací můstek.
Děkuji.

Takže, LEDka po menším úsilí začala blikat. Zkusil jsem zapojit LED s kondenzátorem. Bohužel však stále jen svítila. Koupil jsem tedy samoblikací - vysocesvítivou LED. Té jsem zvýšil napětí na 5V, napojil přes můstek a hle, začala blikat jak má, nepřehřívá se, vše je OK. (přes odpory jsem již nezapojoval).