Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svářečka

Dobrý den,mám problém se svářečkou einhell cen 160/1-f,je to dobrá svářečka třebas dvě pásoviny k sobě přivařím nádhernou housenkou,ale kouták třeba na vynklu no hotová katastrofa používám elektrody er 117,mohl by někdo poradit jakou svářečkou by tyhle kotáky byly bez problému obalovanou elektrodou?Tak do 4000kč.

Asi tě nepotěším, ale tohle není svářečkou, ale svářečem a přípravou sváru. Jinak velkej nešvar těchto svářeček je nízký napětí (pod 50V, většinou 45V a to při maximálnim sycení). Chtělo by to spíš přidat pár závitů na sekundár a hned se bude vařit jinak. Nebo ještě líp, přidat usměrňovač a tlumivku.

Je fakt, že pouhým trafem střídavým proudem se svařuje blbě, ale jde to. Je to jen o cviku a trpělivosti se to naučit. Používej pouze rutilové elektrody označené symbolem střídavého proudu ~. Tloušťku elektrody vol úměrnou materiálu a proudu, který je schopna svářečka vyprodukovat.

Ne ze by nebyli lepsi svarecky nebo elektrody(ja rad OK46.00) ale tohle je v rukach. Par tipu ktery pomahaj me:
1) Volba skla - clovek na to musi videt, ale zase ho nesmi oblouk oslnit. Sou na to tabulky.
2) Na zacatku koutaku kratkej oblouk, skoro ponorenej do strusky a malinkej rozkyv, aby se natavili obe casti svarovanyho materialu. Mala hloubka provareni na par milimetrech nevadi.
3) Pak co nejpresnejsi vedeni, bez rozkyvu. Pozor na zavareni strusky(uhel elektrody!) Korenovou vrstvu varit rovne bez rozkyvu, pokud se mi to nezda prestat, vybrousit a znova. Delsi oblouk, hlubsi zavar(pokud to neni 1mm jeklik)
4) Kryci vrstvu/y radeji paraelne housenkama vedle sebe nez rozkyvem. Peclive odstranovat strusku, radsi tam mit nejakou nehezkost od vybrousenyho a napojenyho svaru nez zavarenou strusku.
5) Pozor na polohy - ne kazda elektroda vari v kazdy poloze, a i kdyz je na ni napsany ze jo, tak nemusi davat stejny vysledky, nektera ji sedi lip.

Řešením je invertor,dá se sehnat do 5000Kč docela slušný a vařit basikama-EB 121.Oproti trafu je to nebe a dudy!Když budeš vařit trafem zkus ER118-mají hlubší závar.ER117 jsou spíše na plechy.Dále zkus svařenec mírně naklonit a vařit z dola nahoru,aby ti struska nepředtékala do svaru-což je zřejmě tvůj problém.

Má podobnou svářečku a používám taky 117 elektrody. Hlavně musí být absolutně suchá, jinak nelze kontrolovat oblouk.Nestačí radiátor, tam to jen předsuším,ale než začnu svářet, píchnu ji na zemnící kleště a pořádně vypálím,ale ne tak, aby zčervenal konec, musí jen zakouřit celá elektroda a pak to vaří jak víno.Kouťáky vodorovný i svislý. Jo a u vodorovnýho sváření tomu kapku přidávám,aby byl lepší kořen.