Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem drenáž kolem domu

Dobrý den, pokládám nopovou folii cca 0,5 m pod terén a dělám k ní drenáž kolem domku. Vím, že se to tu již mnohokrát probíralo , ale stále nevím, jak nejlépe použít geotextilii. Omotat drenážní trubku, nebo ji jen položit na kačírek a zasypat zeminou, nebo oddělit geotextilií celý výkop od zeminy anebo to všechno zkombinovat? Díky za Vaše názory.

Dobrý den,

nechci zakládat nové vlákno tak se zeptám zde.

Máme starý, kamenný dům (zhruba 200 let). Z jedné strany ve svahu (podlaha je 60 až 120 cm pod terénem)

Zdi jsou široké asi 80 cm a někdy (zejména po deštích) vlhké.

Má smysl udělat kolem domu drenáž, nebo to ničemu nepomůže? Popřípadě, jsou tam nějaké speciální postupy při takto starých stavbách?

Díky