Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem posunuti lustru

Ahoj,

mam 2 dotazy..

Chceme posunout stavajici lustr cca o 2 metry nad stul... resp. lustr posunout a "rozdelit" jej na 2.. Takze na stavajici kabel ve strope napojit jeste jeden.

Otazka 1.:
Cim vysekat do stropu 2m dlouhou drazku na kabel? predpokladam ze majzlikem to asi nepujde, kdyz je strop betonovy, asi by mi upadli ruce.. jsou na to nejake sikovne stroje (vrtacky atd)? Mam jen akumulatorovou Makitu (sice vykon dobry, ale asi to neni to prave orechove).

Otazka 2. jak napojim na stavajici kabel jeste jeden tak, abych mohl pridelat i 2. lustr? jsou na to nejake krabicky? jak prosim vas vypadaji, at vim po cem se kouknout v BauBau obchodech (nejlepe nejaky obrazek) :o)

Diky.

1) Vysekat bouracím kladivem, či podobnou mechanizací, nebo vyříznout dvě drážky diamantovým kotoučem (či jakej se to používá na beton) a zase dosekat nějakým kladivem, či majzlíkem ručně. Každopádně se připrav na příšernej bordel.
2) Pokud budeš spínat oba současně, tak stačí rozbočit (čokoláda, vagosvorky), pokud chceš vypínat každej zvlášť, tak bys musel natáhnout další kabel k vypínači.

Jak si předtavuješ to rozdělení lustru na 2? Na dva samostatný lustry, nebo na jeden dvojitej, či jak vůbec?

ok, diky za tipy obou prispevajicim..

jeste trochu popisi situaci.. mame tam 1 vypinac, kterym muzu rozsvitit svetlo v jidelne... ovsem mam jiny stul a je delsi, takze idealni bude, mit nad stolem 2 svetla, ktera se budou rozsvecet stejnym vypinacem.. nerad bych tahal kabel az k vypinaci, to je zbytecne.. staci novy kabel napojit na dosavadni svetlo a na jeho konec pridat lustr..

v elektru se nevyznam, ale mel jsem za to, ze wagosvorka je urcena napr pro lustr.. tedy napojim jeden jeji konec na kabel ktery trci ze stropu a do druheho konce napojim kabely z koupeneho lustru... Jak ovsem "stropni" kabel "rozbocim" tak, abych na nej mohl napojit lustry 2? maji tyto wagosvorky, cokolady jeden "vstup" a 2 "vystupy" prave pro tuto potrebu?

Na to je dobrý zajít si do kšeftu, kde tyto věci prodávají, tam ti rovnou ukážou, co mají na skladě a co všechno můžeš použít. Já takto dojdu do obchodu s konkrétní představou a odcházím s úplně jiným materiálem, než jsem plánoval, protože tam mají mnohem lepší věcičky, než který jsem původně chtěl :-)

Záleží na tloušťce omítky, drátu a použitým svítidle (kvůli proudu). Zaběhni do kšeftu a zjisti si, jaký tam mají kabely, pokud bys to házel pod omítku, potřebuješ kabel CYKYLO, tedy plochý. Mechanicky není tak odolný, ale na stropě to nevadí, nemusíš dělat tak hlubokou drážku.
[cykylo_002.jpg]