Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je zanešený vzduchový filtr?

Po několik měsících provozu křovinořezu Homelite se objevily problémy. MOtor šel obtížně nastartovat a ztrácel výkon, těď už ho ani nenastartuji. Vyměnil jsem svíčku, takže tou to nebude.

KOntroloval jsem teď vzduchový filtr (je to takový molitanový pásek) a zjistil jsem, že je napuštěný olejem. Je to takto normální stav? V návodu píšou, že se má vzduchový filtr občas vyprat v teplé mýdlové vodě. Nemůže náhodou ten olej bránit přísunu vzduchu a tím ovlivňovat činnost motoru?

Děkuji za radu!

On není "napuštěný" olejem. U těchto karburátorů při prudkém přidání plynu, doslova stříká palivová směs proti proudu vzduchu a zachytává se v molitanové vložce filtru. Benzín se odpaří, olej zůstane. Taky mě to udivovalo, ale je to tak.
Já ten molitan občas vyperu v technickém benzínu, a je to.
A ten tvůj problém bude pravděpodobně v chudé směsi. Buď se tam něco ucpalo, nebo máš opotřebovanou membránu v karbecu. Co já jsem se s tím u mého křovinořezu nazlobil. Je tam šroub základní bohatosti směsi, to občas pomůže.

Dovoluji si oponovat. Vycházím z toho že v návodu na údržbu motoru Tecumseh je napsáno - dovoluji si volně přeložit- Napijte pěnový filtr dvěma lžícemi (cca 2O ml) čistého motorového oleje a lehce promačkejte. (nekroutit) aby byl rozložen rovnoměrně a přebytečný olej odstraněn.

Vmasírování 2 polévkových lžiček čistého oleje a vymačkání přebytku bude asi něco jiného, než vylití vyjetého oleje z klikovky do filtru. Nicméně dočta se, že tazatel návod u tajeného výrobku četl a nic se o promazávání nedočetl, nechal bych mazání na jinné činosti a filtr pouze vypral. Průchod vzduchu filtrem má přímý vliv na bohatost směsi a tím i na chod motoru a spotřebu paliva.Při silném znečisění motor jednoduše nepojede.

On totiž není filtr jako filtr. Některé jsou hrubé a olej v nich funguje jako "lepidlo" na jemné částečky ve vzduchu, kdyžto některé jsou strukturou jemné, kde k zachycení prachu dochází díky struktuře materiálu a do těch, když se dostane olej, tak je celkem spolehlivě ucpe. U měřící vduchotechniky se často používá prncip, kdy je vzduch nasáván proti desce, která je potřena právě oleje/vazelínou... a všechcen bordel se na to nalepí.
Řiďte se návodem výrobce (ať už nového filtru, či starého výrobku). Na první pohled, totiž ty filtry vypadají prakticky skoro stejně.