Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teče trubka k boileru...

Dobrý den, máme boiler dražice 160L (r.v.1989-dle štítku)...

Funguje dobře,ale teď jsme přijeli z dovolené a zjistili, že boiler kape...Po důkladné zkoumání baterkou a zrcátkem jsme našli dirku v přívodní trubce (trubka, která už je součástí boileru)...

Provizorně jsme na trubku natáhli kus gumové hadice a stáhli drátem,ale pořád to jemně kape (=kýbl od popkornu vyleju ráno v 10:20 a znova ho musím vylýt druhý den odpoledne/večer)...

Jelikož je dirka v trubce, která je součástí boiler, asi odhaduji zprávně, že je čas vyměnit boiler, jenže jsme zjistili menší komplikaci:

Na přívodní trubce je pákový uzávěr vody, jenže se s ním nedá hnout (a nechtěli jsme za to brát fest aby nám nezůstal v ruce...). Ve sklepě je hlavní uzávěr vody (taky pákový), jenže stejný problém...

Jak to rozchodit, popř. co hrozí?

Děkuji za pomoc

P.S.: Zítra dodám fotky...

Dobrý den,nepíšete na jaký vodní řád jste připojeni.Pokud na vlastní čerpadlo,tak ho prostě vypněte.Ty uzávěry budou asi problém,zarostlé vodním kamenem,poklepat opatrně kovovou část a pak mírnými poklepy na páku,klepat oběma směry,takže povolovat a zase utahovat,postupně rozchodit a pak zavřít.Bojler vypusťte přes přetlakový ventil.Pokud poznáte dimenzi přípojných šroubení,kupte záslepku na přívod a bojler odmontujte.Při tom vypouštění otevřete všechny kohouty teplé vody,držel by vodu v potrubí podtlak a zbytečně by jste měli později rozplavbu.Po zaslepení přívodu můžete opět pustit čerpadlo.Montáž bojleru bude podobným způsobem.

Dobrý večer,jak tak koukám na fotky,tak se domnívám,že je tam redukční ventil,ten s tím budíkem,pokud se do něj dostanete,mohlo by to jít uzavřít přez něj,bude tam nějaká pružina a asi závit,tak se ladí tlak,zkuste to přiškrtit do uzavřeného stavu,ale né násilím,vše stříkněte MD ,nebo štěteček s petrolejem,ať něco neukroutíte.