Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renovace starých dřevěných dveří a zárubní

Prosím o radu! Koupili jsme starý byt z 30.let a jsou zde nádherné zachovalé prosklené dveře a zárubně, které je škoda rušit, jen je zrenovovat. Nemohu však sehnat firmu, která toto provádí (Královehradecký kraj. Asi to bude finančně náročnější, ale je to 7 dveří a prý je to docela práce, když to člověk renovuje sám, ale kdyby někdo znal lehčí způsob, prosím poraďte!
A ještě jedna otázka. Dveře do maličké koupelny se otevírají dovnitř, lze tyto dveře přemontovat na vnější stranu?
Děkuji za rady a tipy
Líba

Renovace až tak pracná není, spíš to spolkne hrozně času. Neuškodilo by foto dveří, zda na nich má být barva, tak je renovace snažší. Standardně se postupuje tak, že se starý lak/barva opálí, obrousí na hrubo, pak najemno. Pokud potřebuje dřevo opravit, tak před broušením kyt. A pak finálka.
Otočení dveří pokud nedáš foto co je to za zárubně a dveře těžko radit...
Zkus tu pohledat, kdysi tu někdo dvěře renovoval a byl tu nafocen celý postup včečtně myslím fládrování.