Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak od sebe rozdělat dva kusy KG/HT potrubí?

Zdravím chytré hlavy a šikovné ruce,
narazil jsem na problém při předělávce kanalizace (položena vloni na podzim), některé kusy potrubí mi od sebe nejdou oddělit. Jsou to klasické odpadové oranžové trubky KG DN 110 (OSMA). A vím určitě, že je instalatéři před sesazením mazali nějakým mazivem, aby šli lépe nasunovat.
Stejné problémy mám i s oddělením dílů vnitřního šedého HT potrubí, nově zakoupeného.

Je na to nějaká finta? Díky za odpovědi.

Točit, znáte liščí smyčku? Uvážete ji kolem potrubí, zvývající konce provazu vezmeme a uděláme 2 obyč. suky (uzly). Do tohoto suku (uzlu) dáme klacek a točíme ve směru utahování smyčky.
Získáme tím větší páku na točení. Lepší než provaz je popruh.

mírné počeštění moravského suku ;-)(sHpy00n)