Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podhledy u oken

Dobrý den,
plánujeme rekonstrukci panelového bytu a řešíme, kam s elektroinstalací. Uvažoval jsem o tom, jestli ji nedat do podhledů a k zásuvkám by se od stropu jen udělala drážka. Problém vidím v tom, jak kabely vést přes UD-profil přidělaný na zeď.

A druhý zásadnější, jak pořešit podhledy u oken, když u stropu není moc místa a podhledy by tedy zasahovaly do oken. Plánujeme i výměnu oken, tak jestli se to dá při koupi nových oken nějak zohlednit a firma udělá nějaké zvětšené nadpraží?

Díky.

Díky za reakci.

ad1 Drážka pod UD-profilem
- asi to tak dopadne - s tím, že nebude možné dodatečně v budoucnu přidat nějaké kabely
- ještě mě napadlo přidělat UD profil, aby byl v rovině a pak ho v místě potřeby rozstřihnout nůžkama na plech

ad2 Výška podhledu 5cm
- z různých diskuzí o podhledech jsem získal dojem, že se strop sníží o 10-15cm a méně že to nejde. Zkusím se ještě podívat, jestli se teda nevyrábějí různé rozměry těch UD a CD profilů.

Profil má 2,7 mm, Ud 3 cm, deska 12,5 mm, závěs + hřeb cca 4 mm. Toto je při jednoduchém roštu. Při křížovém si přidejte 3 cm. Samozřejmě 5 cm lze dodržet při rovném původním stropu. Užší profily se dělají pod názvem Rigistil, ale ne všude je prodávají.
Vynechat kousek Ud profilu v místě kabelů lze.