Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení zevnitř a rosný bod - prosím zkušenější o radu

:>: starý cihlový barák
:>: nosné stěny cca 60cm
:>: za mrazů stěny tak studené, až se na nich sráží vlhkost a plesnivějí
(vyloženě po nich jedou kapky, kupodivu jen z jedné strany domu - zřejmě z té severní)
:>: nejvíc se samozřejmě projevuje v místech, kde stěna "nedýchá", za skříní atd.
:>: problém se provevuje až při mrazech zhruba -10° (při "normální" zimě nikoliv)

:!: Zateplení zvenku není možné (je tam nalepená úzká pavlačová chodba se schodama a tím by se dále zúžila).

:?: Pokud dám vatu + sádroš, mám strach co to udělá - nebude mokrá i vata uvnitř??? :x:
:?: Mám radši zvolit nějaké jiné řešení, jako vata + duté obkladové panely, aby se to případně dalo i v zimě rozebrat a zkontrolovat?
:?: Nebo něco nalepit rovnou na zeď - jsou prý moderní materiály, pevnost jako pórobeton, ale současně izolace jako vata...? Nevím obchodní název, ani jak to cenově vychází...

Rozdíl mezi provětrávaným a kontaktním zateplením chápu (viz např. http://www.rockwool.cz/stavebnici/pracovni+postupy /zatepleni+fasad ), ale neznám nikoho, kdo to musel dělat zevnitř.

Děkuji :beer::beer::beer:

Pokud jsou zdi vlhké, v žádném případě nepřichází v úvahu běžné zateplení zevnitř! Hrozí narušení statiky a celková destrukce zdí. Pokud jsou vlhké, že po nich teče voda, zateplením zevnitř ještě více prochladnou a zeď bude promrzat. Zdivo to může komplet roztrhat. Zateplení zevnitř je vhodné pro odolné materiály - beton, vápencopísek,...I tak je to řešení na prd, protože vznikají tepelné mosty, a je nutné dům hodně vytápět - přetápět.
Toto je řešení pro projektanta, který bude dokonale obeznámen se stavbou. Na fórum zapomeňte. Obávám se, že řešení bude velmi drahé. Je alespoň nějaké vrstva, která by se ještě dala ukrojit?.
Vnitřní zateplení se ve velmi vlhkých prostorách provádí tak, že vnitřní strana zdi se natře latexem či jiným parotěsným materiálem a poté se kontaktně zateplí. Zeď nedostane vlhkost zevnitř a tím pádem méně trpí. Každopádně ani tak to není ideální řešení...

Po instalaci vestavěné skříně na severní stěně cihlového domu jsem měl stěnu uvnitř plesnivou. To samé, ale ještě horší bylo ve spížní skříni v kuchyni. Daleko horší to bylo po instalaci plastových oken. Problém jsem vyřešil nalepením polystyrenových stropních kazet. Ta voda se Vám na stěnách sráží vlivem velké vlhkosti v bytě