Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na wc je stale zapach

Prosim o radu.Mam misu wc primo na septiku.Je zaustena novodurovou trubkou na ktere je gumova manzeta. Na ni je posazena misa wc.Na wc je stale zapach. Zapach prochazi splachovacimy otvory.Jak tento zapach odstranit? Dekuji za kazdou radu.
Změna předmětu, původně: wc (Kurt)

edit:
Pardon, nechtě jsem se překlik, měla to být reakce na tazatele.

Tak ještě jinak ...
Zkus na to jít pozorovatelsky vylučovací metodou a teď trovna nemám na mysli vylučování ve smyslu lidského těla! :-D
Bedlivě zmapuj, jak rychle místnost zasmrádne. Tedy za jakou dobu po vyvětrání zapuchne.
Sundej WC mísu, hrdlo trubky utěsni, zahadruj, zaigelituj, prostě libovolně vhodně uzavři cestu zápachu z trubky do místnosti.
Až zatarasíš cestu skrz trubku, spusť časomíru a pozoruj zda se v časovém limitu smrádek objeví.
Opravdu bych si tipnul, že to přichází přes vodu v sifonu.

Víš z kolika % je septik zaplněný?

Proč myslíš že prochází splachovacími otvory(proč to množné číslo copak jich je ve wc víc),Je to wc s tkzv.zápachovou uzávěrkou o které se už tady píše,nebo má přímý vývod do odpadu,i takové wc existují.Gumová manžeta nemusí těsnit,jak na wc tak na novoduru.Řeší se to tak že se wc podmázne a obmaže po montáži po obvodu kde je posazeno na podlaze sanitárním silikonem,zamezí jak prostupování zápachu tak zpevní už tak přišroubovanou mísu.Napiš více podrobností.

wc je se sifonem. Manzetu jsem namazal stresnim tmelem jak vespod tak nastyku smisou.Misa je posazena a zatmelena po obvodu sanitarnim silikonem.Splachovani je po obvodu misy.Zapachova uzavera je sifon, pokud to tak myslite.Nebo ne?

Myslis ze zapach muze projit pres sifin? Septik odvetrany nemam ja vyveden primo do kanalizace.Nez jsem vymenil misu tak ten zapach byl mensi.Je mozne ze by byla na vine konstukce misy? je koupena za 600 v baubaxu.Diky za kazdou radu a cas ktery mi venujete.

Máte WC přímo na septiku, tedy dům stojí nad septikem? No potěš, ale budiž. Jste si jistí že zápach prochází splachovacím otvorem (ten je konstruovaný tak, aby se voda rozváděla po obvodu mísy)? Nedovedu si dost dobře představit jak by byla mísa konstruovaná, kdyby mělo být splachováni jakkoli propojené s odpadem. Osobně bych si tipl na problém s gumovou manžetou, pokud jste při výměně nedali novou. Může být vymačkaná podle původní mísy takže na nové nesedí těsně a pak tudy smrádek proleze. Další možností je že netěsní konstrukce podlahy kolem trubky. Manipulací při výměně mísy se netěsnost zvětšila a proto nyní páchne více.

Gumovou manzetu jsem daval novou,obmazal stresnim tmelem .Novodurova trubka jezalita betonem a obmazana stresnim tmelem.Jak se zapach muze dostat dosplachovaciho otvoru, ten by mel byt oddelen od prostoru pod misou ne.Misa je po obvodu zatmelena silikonem.Dik uz nevim co s tim asi to cele rozeberu a vsechno provedu znovu a uvidim.