Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náprava na přívěsný vozík

Dobrý den,nevím jestli to tu bylo,ale potřeboval bych poradit chci si svépomoci vyrobit vozík jen na odvoz materiálu jako dřeva z lesa železo atd bez spz,totiž pod barákem máme hned les takže spz není potřeba,no a uvažoval jsem o nápravě této http://stroje.bazos.cz/inzerat/11031996/Naprava.ph p ale nevím jestli by byla dostatečná vozík bych chtěl na šířku tak 150cm,a na délku 2-2,50cm.připojení na žehličku za auto,tak se ptám z jaké nápravy by to bylo nejvhodnější?

Náprava jak ji ukazuješ je pěkně bytelná na vozík za auto se však nehodí tak jedině za traktor. Podle kol to vypadá na kola z nějakého valníku (není vidět rozměr), usuzuji podle šesti šroubů. Co se týká váhy dřeva tak 1 m2 surového dřeva se pohybuje od 720-780 kg, podle síly kmenu a vyjadřuje se jako prm2. Vozík jak uvádíš míry jak by jsi ho chtěl mít má absolutní objem 1,875 m2 čili na vozík by jsi dal cca 1200 kg. Takto vyrobený vozík by měl sám o sobě minimálně 250 kg, aby jsi mohl takové váhy vozit.

Jen otázka, já to vždy počítam přes hustotu, neb přepočty na prm neznam. Surový dřevo váží cca 1100-1300 kg/m3, to má 1prm cca 0,5m3 resp 0,5plm? Tomu se mi u seskládanych polen nechce věřit. Tipoval bych minimálně 0,8 možná i víc, pro to už jsem původně psal, že to bude mít k 2t. A nezapomínej, že na valník 3,5t to mělo nápravy dvě.