Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rákosový strop

Potřeboval bych radu, potřebuji zaházet zhruba 3 m dlouhý a 30 cm široký pruh na dřevěném stropě s rákosem. Jen jsem to zatím jen tak zkoušel jak to půjde a jde to dost hrozně... Maltu dělám z multibatu s pískem 1:4. Jde do ní něco přimýchat aby držela lépe? Popřípadě nemám na ty prkna a rákos nátáhnout ještě perlinku? Díky...

Mě učil stropy házet můj tchán- zedník machr. V první řadě nepoužívej multibat, je v něm málo vápna, proto ti to nedrží. Buď koupit už namíchanou omítkovku nebo míchat svoji maltu s vyším poměrem vápna. A hlavně---- na strop musíš mít řídkou, aby pěkně prolítla rákosem a vyfoukla vzduch. Pokud to není vrstva 4-5 cm, tak těch 2-3 se dají nahodit najednou. Stanuje se to pak žlábkem = na lať se přitlučou ještě dvě prkna, abys dostal tvar U s jednou stranou nižší. Ta vyšší to je lať. Jde to i eLkem, ale Učkem stáhneš větší plochu a nepadá to na podlahu.

My jsme koupili dům, kde byly rákosové stropy překryté takovým tím jakoby kazetovým polystyrénem a byly tam škvíry a vypadalo to strašně, tak jsme škvíry zamázli sádrou a stropy vymalovali bíle a vypadá to fakt dost dobře, hezčí než nahozený strop, vypadá to jako nenápadný ozdobný štuk.