Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reklamace spotřebiče

lidicky, potrebuju poradit v jedny veci. Mam maminu, ktera rada nakupuje na netu a na me rady o zjistovani referenci na eshopy samozrejme neda. Nakupuje stylem seznam/výrobek/od nejlevnejsiho :) nu a ted ji odesel robot kenwood. Reklamaci samozrejme resim ja. Produkt koupila na strankach Svet elektra, ktery uz zda se nefunguje, vyjede jen info o ztrate certifikace a o dluzich dodavatelum a odberatelum apod..no a co ted s reklamaci? Vyrobek je jeste rok v zaruce. Jak to funguje? Vim treba, ze kdyz se vam pokazi treba ntb, tak ho bud reklamujete u firmy, kde jste jej zakoupili nebo jej muzete reklamovat primo u vyrobce..no ale nevim, jak to potom funguje s narokem na zaruku, s uhradou opravy apod..neporadite nekdo? Diky

pokial je firma v konkurze alebo zanikla,musí mať v živnostenskom registri alebo na miestnom úrade uvedeného buď správcu konkurznej podstaty alebo právneho nástupcu,ktorý prebral a spravuje pohladávky a záväzky dotyčnej firmy,prípadne ako bolo už uvedené v predošlom príspevku,v dokumentoch k výrobku nájsť autorizované servisné stredisko a obrátiť sa s reklamáciou tam,pokial budú dávať oslovené inštitúcie od toho ruky preč,obrátiť sa ŠOI alebo zostane už len cesta súdneho vymáhania,kde si ako súkromná osoba môžeš uplatniť oslobodenie od súdnych poplatkoch hneď na začiatku podania podnetu,pokial to dôjde až do takéhoto extrému...