Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betonová dlažba zašpiněná od stavebního lepidla a fasádní barvy. Jak na to?

Zedníci byli prasata a zasvinili dlažbu kolem domu. Fleky od stavebního lepidla se jakžtakž dají odstranit drátěným kartáčem, ale dlažby je moc a ručně se mi to dělat nechce.

Zkoušel jsem Beton Cleaner, který by měl odstranit lepidlo, ten nic moc.

Drátěným kartáčem částečně odstraním i flek od barvy, ale zůstane v pórech a na to bych už potřeboval nějakou chemii.

Je něco takového? Prosím jen odzkoušené rady. Díky.

No něco podobného jsem taky řešil ale ne na betoně. Na klasickou dlažbu jsem použil čistič PU pěny. Ale nevím v tom betonu asi to Vám moc noc nepomůže. Snad vzít vrtačku a na ní nasadit nadstaves s dratěnym kartáčem. Rychlejší řešení a myslím že nejučinější.

Na lepidlo pomůže kyselina solná,na fasádu nechat déle působit,mám to na vlastní kůzi odzkoušené.Polej to kyselinou a ze dvě minuty nechat a pak to splachnout větším množstvím vody:ALE POZOR NENADÝCHAT SE VÝPARU PŘI REAKCI S VODOU,POUŽIJ RUKAVICE RESPIRÁTOR A BRYLE!!!!Kyselinu koupíš v každé drogerii.