Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak postupovat po strojovém nahození omítky?

Dobrý den,
prosím o radu.
Mám cca rok strojově nahozený dům (novostavba). Jedná se o takovou tu šedou omítku, ze které po přejetí rukou padá písek, či co to je. Teď jsem našetřila nějaké peníze a chtěla bych fasádu dodělat, ale nevím jak dál postupovat, jsem sama ženská tak mi prosím promiňte, že se v tom moc nevyznám.
Můžu na to rovnou dát nějakou tu tahanou omítku? Nejspíš silikonovou. Dalo by se to ještě zateplit i když je nahozeno? popř. jak?
Předemm moc děkuji za rady.

Před šlechtěnou (tahanou) omítkou je nutné podklad připravit. Hrubým koštětem omést nesoudržná zrnka písku, napenetrovat a pak je možné natáhnout omítku. Vzhledem k tomu, že jde o novostavbu, zastávám názor že je silikonová (nejdražší) omítka zbytečným přepychem a plně spokojím s akrylátovou. Doporučuji již hotovou, probarvenou pastovitou omítku. Odpadá pak nátěr fasády.
Zateplení je také možné, opět po přípravě podkladu, tentokrát ale stačí ometení. Následně zateplit standardním postupem.