Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolo - vrzání

Mám kolo a do něj mi přidělali nové pedály. Ty ale strašně vržou když na ně více zatlačím (jedu rychle). Nevíte co snimi? Mě napadlo sundat je a namazat olejem, ale nevím jak. Díky za rady...

Kliky od pedálů máte na klínky, anebo čtyřhran? Ještě jsem neslyšel, že by čtyřhran vrzal, tento zvuk mají na svědomí klínky když jsou vytlačené. Vyměnit pokud je tam máte za nové, řádně doklepnout a je po vrzání. Při montáži musí být nasazeny obráceně, aby kliky svíraly 180 stupňů mezi sebou, jinak to je na hlavu a nadřete se jako kůň, protože kliky nejsou v přímce. Co se týče čtyřhranu tak se vymačká a při šlapání má cyklista dojem, že chvíli jakoby šlápne do prázdna.
A pedály dnes už nevržou, protože jsou vesměs vyloženy teflonem mimo špičkových kol.