Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nádobí po umytí v myčce smrdí.

Dobrý den,
mám dotaz na uživatele myček.
Můj problém, jak už název napovídá :-), je
v tom, že když zapnu myčku a umyji nádobí,
tak to nádobí je sice umyté, ale smrdí.
U talířů a hrnců to člověk nevnímá, ale
jak si udělám šťávu do sklenice a piju ji
tak se to ani nedá pít, smrdí to jako starej hadr.

Nevíte někdo čím to je?

Mám myču Bosh, a používám tablety a sůl.

Díky Dom

Nóóóó to zní rozumně :-)

Máš asi pravdu, ja tedy jen vysunu oba košíky ven a necham
to okapat, ale je možný, že to nádobí co je ještě skoro v myčce načichne.

No asi si rozlouskl problém, chvála Tobě Yardo :-)

Zkusím ho dneska umýt a hned vyndat a uvidím jak na tom bude.

Díky za ochotu.

No to se mi moc nezda, ja nechavam nadobi v mycce po umyti treba celej den ( vecer umeju a pak druhej den po obede vyndam )uz i kvuli ususeni, parkrat jsem ho vyndal hned a musim ho pak otirat a to je vopruz 3-[.

Pokud by to ale bylo tak, tam mam v mycce vuni, ale hlavne kvuli tomu, nez ji naplnim spinavym nadobim, ale je fakt , ze i po umyti to nadobi krasne voni.

Nevim co je to za firmu, kupuju ji v Rossmanu za 19,- a vydrzi 2-3 mesice !!
Je myslim ze je to grapefruitova jeste s necim, takovy dva zeleno-oranzovy pulkruhy ;-)Vuni je mraky, ale mel jsem i za 65,- od calgonu a ta byla za 3 tydny vycpela.

Takže je lepší, když bude smrdět ? Asi ne .

A že má být nádobí INDIFERENTNÍ je asi trochu mimo mísu ne ? Máš asi na mysli jeho vůni, či zápach,barvu, materiál ?? Ale nádobí samo o sobě "NEUTRÁLNÍ" není.
Tak až budeš příště zase používat cizí slova, tak k tomu přihoď i podmět, kterého se to týká .

ahoj vsem, take jsem to dlouho resili, ze nadobi po umyti smrdi. Pomohlo i jej utrit, i kdyz bylo suche. Cistic mycek nepomohl, myslim, ze je to jen marketingovy tah prodejcu, i kdyz obcas jo, ale ne kazdy mesic.
Ale asi posledni 3 mesice jsme zacali pouzivat jen cisty prasek w5 z lidlu asi za 100,- jedno velkou lzici do zasobniku na tablety a misto lestidla tam asi co 14 dni dolejeme ocet. Sul je tam dole samozrejme taky, asi pul roku. Vse je velmi levne a vubec to nesmrdi. Po umyti jen pootevreme mycku a nechame doschnout plastove nadobi, tam je trochu kapek.
Ale po pulrocnim boji jsme zvitezili.
Vysledek: tablety nebrat!!!! Hlavne s jarem to smrdelo hrozne. Myslim, ze hodne pomohl hlavne ocet, ten zapach byl zrejme z lestidel v tabletach.
Hezky den vsem. Adam

To vše co jsem všude četla jak často se musí pravidelně čistit atd. je krásné, ALE !!! zkuste mi někdo vysvětlit,
proč u fungl nové myčky po asi 5 mytím mám ten problém se zápachem umytého nádobí !!! (při uvedení do provozu
byla provedena vnitřní očista Calgonitem, veškeré nastavení dávkování soli a leštidla řídí automaticky elektronika - myčka Bosch, dále připomínám že mám již třetí myčku co používám)
teď mi poraďte co dál

Zdravím, tohle už taky řešíme několik let. Nová myčka Siemens...po 2. umytí hrůza. Zajímavé je to, že to někdy smrdí a někdy vůbec. Nepodařilo se mě vysledovat nějakou závislost - množství nádobí, druh zašpinění, teplota vody... Používáme tablety, vyzkoušeli jsme už několik druhů a je to pořád stejné. Řešíme to tak, že po umytí to dáme ještě znovu tak na 5 minut opláchnout čistou vodou. Pak to je celkem dobrý. Asi by bylo řešení, kdyby se výrobci nesnažili při mytí o co nejmenší spotřebu vody a přidali do programu raději o jedno opláchnutí navíc.

Zdravím

Chtěl bych ještě jednou zareagovat na toto starší téma. Po cca 40 všemožných pokusech jsem zjistil příčinu (zkoušeli jsme různé mycí prostředky, programy...vše bez uspokojivého výsledku) . Je možné, že u někoho to bude jiné. Možná si někdo všiml, že teď v zimním období nádobí nezapáchá vůbec nebo s menší intenzitou. Jako důvod zápachu se mně jednoznačně potvrdilo otevřené okno a následné otevření dvířek u myčky po domytí. Od jara do podzimu máme pořád otevřenou větračku - velký problém se zapáchajícím nádobím. Teď když je chladněji, tak už tolik nevětráme a s nádobím přestal být problém. Zřejmě nějaká složka ve vzduchu reaguje se zbytkem mycího prostředku, který zůstane na nádobí ( nedělám si iluze, že se všechno opláchne ). Např. dneska ( poslední pokus ) nádobí domyto kolem 10 hodin - krásně čisté bez zápachu. Asi po 1 hodině jsem na cca 5 minut šel vyvětrat ( okno asi 1 m od myčky, dvířka byla otevřená ). Nádobí začalo příšerně zapáchat. Ono stačí potom třeba jen talíře otřít suchou utěrkou a je to OK, ale proč by se s tím měl člověk ještě potom zdržovat. Takže po omytí a otevření myčky mít v okolí zavřené okno a otevřít, až bude nádobí suché a uklizené. Pokud s tím máte někdo problém, tak to vyzkoušejte. Třeba to bude u vás taky fungovat :-)

Tak dnes ráno jsem udělal další pokus...slibuji, že už byl poslední :-D. Omytý talíř z myčky ( absolutně bez zápachu ) jsem dal cca na 1 minutu na druhou stranu domu na balkon ( abych co nejvíce vyloučil vliv prostředí kolem myčky ) a ten zápach tam byl zas. Je to prostě tak, jak jsem psal dříve a to bydlíme v kousek od Krkonoš, kde je relativně čistý vzduch. Nemáme tady žádné chemičky, galvanovny, hutě ...

Přeji všem krásné Vánoce.

Smradlavý nádobí je zaručenej recept na hubnutí. Pokud se u oběda skloním nad talíř a ucejtim ten puch, mam po chuti. Nádobí smrdí, pokud se do myčky dá něco od vajec a od masa(nejhorší je kuřecí a ryby)Nejvíc je to cítit z hrnků, talířů a sklenic.Od toho načuchne i další nádobí.Když vyklízím myčku,tak to co smrdí, přemeju ručně.Ten smrad dostanete dolu jen Cifem(Jar nefunguje) a houbičkou..Umeju, utřu a očucham.Někdy to musím vzít 2x.Pak to nějakou dobu zas vydrží.Myčka je cítit stejně i když používám přípravky na čištění myčky a vysokou teplotu.Proto ji taky občas umeju Cifem ručně a sítko z plastu dam do Sava.Nic jinýho bohužel nezabírá. Jakmile nádobobí načuchne, tak myčka to dolu nedostane. Ani se nedivim, když se furt výrobci předháněj, kolik vody myčka ušetří. V tom malym množství to nadobí možná umeje, ale oplachování nic moc. A všechen ten sajrajt a chemii z tablet do toho nádobí zaleští. Dobrou chuť! Závěr je blbej-občas holt musíte použít ruce :-/

Zdravim znama resila stejny problem po asi 3mesicich badani a zkouseni ruznych chem.sracek se zjistilo ze to celou dobu jde zpet ze syfonu..

a verim tomu ze je to problem vsech mycek co hned jako nove smrdi.. a jsou napojene do syfonu

rozhodne doporucuji odmontovat syfon a vycistit