Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhký sklep, kapání vody ze stropu

Dobrý den,
obracím se zde na vás s prosbou o radu. Bydlím ve starém RD (lépe řečeno by bylo historickém), ke kterému náleží sklep. Tento se však nenachází přímo pod domem, ale je vedle něho. Vstup do něj je však z domu. Dřív ve sklepě bylo permanentně cca 2 cm vody, ale loňský rok se na sklepem dělala nová dlažba a dala se pod ní fólie, takže voda začala postupně mizet, ale nezmizela úplně. Zdi jsou stále mokré v jedné části stále kape ze stropu a půl podlahy je tak stále mokré (podlaha je betonová a pod ní je nějaký jílovitý násep - ten je dle mého i nad sklepem). Sklep má klasickou starou půlkruhovou klenbu a je kamenný.
Chci tam synovi udělat tréninkovou plochu na hokej (brána + deska na střílení), ale nevím jak se tohoto "rosení" a kapání zbavit. Nechci do toho investovat tisíce. Napadá mě jestli existuje nějaký nátěr, který by zdi uzavřel, aby voda neprosakovala ven a nekapala ze stropu? Popř. uvítám jakýkoliv nápad.

To samé máme my. U nás základ bylo udělat studánku. Ta voda někam musí, neni možné se ji zbavit, když ji někam uzavřete, tak si najde cestu jinde. Ve studánce je stále po dně vody, pokud dlouho prší, tak více. Pokud by byly permanentní deště, tak používíme kalové čerpadlo. Ue stěn nám ale neleje, takže tato studánka byla dostačující. Toto je názor ženské, tak to ostatní berte případně s rezervou!

Nad sklepem je asi 2 - 2.5 m zeminy. Na ní je rybníkářská fólie a následně zámková dlažba.
Jinak co se týče té studánky (již jsem to sem psal, ale příspěvek mi zmizel) pod podlahou je jílová navážka a studánka tak nefunguje. Předpokládám, že to je tím, že jíl vodu nepropouští - popř. jí mám mělkou - nevím.

A neni tam náhodou cítit vlhko i ve vzduchu? Už jste slišel o AIR IZOLACÍCH ? , já jsme k odsávání použil ventilační turbínu do podlahy jsem zakopalpodel zdí drenážní hadici a tu napojil na turbínu ta hadice je levnější způsob ideální je systém multimodul , který je celoplošný