Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možné nějak odstranit/vyleštit rýhy na světlometu u auta ?

Dobrý den. Povedlo se mi poškrábat přední světlo u auta a teď tam jsoum viditelné, ale zřejmně né hluboké rýhy. Nechá se sklo nějak leštit a odstranit ty rýhy ? Bylo totiž podělané od ptačích výkalů co nešly obyčejným hadříkem dolů, jak moc byly přilepené a tak mě nenapadlo nic lepšího, než si na to vzít kuchyńskou houbičku na nádobí a tou drsnou stranou to sedřít dolů. Jenže potom k mému úžasu jsem přišel na to, že jsem celé světlo poškrábal. Až jsem se divil, jak je to možné ? Možná to světlo není skleněné, ale nějaký trvzený plastik, nevím jak to zaručeně poznat, každopádně je teď pěkně poškrábané. Děkuji Vám za případnou nápovědu.

Doporučované přípravky neznám. Sám jsem na tentýž případ použil SILICHROM a ručně rozlešťoval NOVINOVÝM papírem.
Finální doleštění provádím flanelovým hadříkem. Při větší trpělivosti je výsledek takřka dokonalý. Rozhodně nepoužívat nic elektrického! Každopádně: HODNĚ ŠTĚSTÍ. Pavel999