Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podlaha

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat. Někde jsem četl, že se pod lino nemůžou dávat nebroušené OSB desky, že se časem otiskne vzor OSB do lina.
Jedná se mě o to, jestli nakoupit broušené nebo nebroušené OSB desky.
Děkuji

Ja mam brousene, ale neverim, ze by se do lina po case obtiskl vzor nebrousene OSB desky v radech desetin mm, to je nesmysl a blbost.
Veril bych tomu, ze pokud by vycnivaly spary spoju jednotlivych desek a tvorily by tak ostrou hranu, ze by se ta mohla po case " proslapat " a zviditelnit . Koupil bych i nebrouseny, pokud je rozdil v cene znatelny ( vzhledem k plose ), prebrousil spoje a hotovo.

A kvalitnejsi lina s vetsi naslapnou vrstvou maji i " pametovy " efekt, takze pokud nekoupis vylozene nejlevnejsi, bude to v pohode .

neverim, ze by se do lina po case obtiskl vzor nebrousene OSB desky v radech desetin mm, to je nesmysl a blbost.

Tak úplný nesmysl to zase není. V případě marmolea si troufám tvrdit že se časem vzor podkladu prokreslí se stoprocentní jistotou. Ale závazné vyjádření by dal podlahář a to já nejsem.

Tak to se mi moc nezdá, u kvalitního marmolea by se to podle mně stát nemělo (ale podlahář nejsem ani já). Detto linoleum, kupte si kvalitní a pochybuji, že by se vám vzor podkladu prokreslil. Nebo si vyberte dřevěnou podlahu a máte po problémech:-D Ale teď vážně, my máme doma lino 20 let a ne zrovna valných kvalit a nic se nám neobtisklo.