Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plevel v travniku

strikate nejakymi herbicicdy travnik proti plevelu? Mame velkou plochu travniku a plevele je tam docela dost, zmizi castym sekanim (castejsim?) nebo strikate, aby ste se ho zbavili? Kdyztak cim? Dekuji

Doporučuji BOFIX. Dle mě to nejlepší co je na trhu. Jde o trojkombinaci 3 různých herbicidů. Výše zmíněný STARANE obsahuje pouze fluroxypyr. Pokud Bofix použijete, stříkejte až během pozdního odpoledne. Doporučuji se vyhnout posypovým herbicidům (Travin atd).

dekuju za reakci..a jak se to strika? :¨))) smim-li se ptat? Je problem kvuli psovi? Poustet ho tam? Za jak dlouho to pusobi? Splachne dest? Vubec nemam predstavu, abych vedela, jak dlouho tam nepoustet treba hafana a cim to postrikat...dekuji moc

Trávník postříkejte spíše před plánovanou sečí. Ne však méně jak dva dny, protože by se přípravek nedostatečně rozšířil v celé rostlině. Druhá možnost je aplikace po seči, ale zde je třeba dát si pozor a trávník postříkat alespoň 3 dny po seči. Jak jsem už psal, není vhodné aplikovat postřik při plném slunečním svitu, spíše během pozdního odpoledne. Působí jako všechny selektivní herbicidy až tak za dva týdny. S deštěm zkušenost nemám, ale v návodu se píše, že srážky 2 a více hodin po aplikaci nevadí.

a jeste jsem se chtela zeptat na jednu vec. Po vertikutaci jsme slepa mista dosazeli travou, puvodni treba byla urciteho typu, ale takovou znalost nemam a koupila se seminka na travnik na zahradu..no a ma jinou barvu, takze tam kde se zaselo do slepych mist je rozdilne zbarveni..zbytek travy je svetle zeleny, dosazena mista jsou tmave zelena..zmizi to casem? dekuji