Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připálené jídlo

Připálila jsem pokročilý základ na houbovou omáčku. Jak se zbavit pachu připálení, poraďte prosím. Nemám suroviny na další vaření. Děkuji.

Udajne se ma rozzhavit stara vidlicka a ponorit do omacky, dokud neprestane sycet. Chut spaleniny pry temer zmizi.
Nezkousel jsem to, verte nebo ne, ale jeste jsem nikdy nic nepripalil.
Zdroj: Petr Hora: Peta Varic, strana 129.

Pokud nevaříte v závodní jídelně, tak bych to za stálého míchání vylil do záchodu, spláchnul a zapomněl na to. Kdyby mi tohle udělala ta co se mnou bydlí, tak bych jí řekl: "Chraň Pán Bůh většího neštěstí." A bylo by to lepší než aby kvůli tomu půl dne lamentovala.
Chleba s máslem taky zažene hlad.
Nejde-li o život, jde o h...o.

Hodit kus tvrdšího chleba do omáčky, povařit, chleba vytáhnout, než se začne rozpadat. Údajně to vytáhne připálenou příchuť. Samozřejmě nesmí být spáleno "na totáč".
Zdroj: drahá polovička. Prý to už zkoušela, asi celkem úspěšně, protože o tom nevím... Anebo prostě sežeru všechno. :-)