Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze predelat i trouba na propan butan?

Dobry den,mam takovou otazku.Mam stary sporak a chtel bych ho predelat na pb,vim ze staci vymenit trysky u plotynek,ale co s troubou,jde taky predelat?co to me to vubec bude cca stat,celkove predelani?at vim jestli to ma smysl nebo ne.dekuji za odpovedi.
Změna předmětu, původně: Zle predelat i trouba na propan butan? (L-Core)

Samozřejmě že jde, je tam taky jen tryska, stačí jí vyměnit. Trysky stojí kolem 20-30Kč. Takže přestavba sporáku na PB +- 150Kč. Ani není potřeba měnit všechny, ale když už, je to lepší, bývají v doset odporném stavu, v případě šetření stačí je jen proházet a koupit jen ty nejmenší. Na PB mají menší "dírku".

Už si nejsem jist, tak to berte s rezervou, mám za to, že se musí hořák demontovat a tryska je jakoby zezadu toho hořáku, ale možná to nebyla mora (a i mory jsou kus od kusu (resp. serie) trochu rozdílné), u druhého sporáku jsem sundaval celý "zadek" a tryska byla vně trouby zezadu, fakt už nevím, dávala se tam myslím tryska č. 90 u obojího. Kouknul bych se nejdřív zezadu, nebo zespodu. Jinak trysku musí mít každý hořák, musí se jen najít :-)

Dobrý den, kdysi jsem měl plynový sporák, ale časem jsem plyn zrušil a tudíž mi nezbývalo nic jiného, než ho nechat připojit na propan butan, to připojení mi tenkrát dělal steval. Dnes mám elektrický sporák electrolux, který se nějak dere ke svému funkčímu konci. No prostě rád bych se zase vrátil na ten plynový sporák s připojením na propan butan, jen bych potřeboval poradit, zda-li bych to zvládl i sám ? Je někde nějaký návod ? Nebo si to nechat zapojit zase od odborníka ? Děkuji Roman

vše závisí od stavebního rešení, ideálni stav je, z bezpečnostních dúvodú, pokud je lahev PB venku, mimo objekt ve vetraném prístrešku, je provrtaná zeď ve které je chránička, chráničkou prostrčíš pancérovou hadici, chráničku utesníš penou aby dírou nelezli maravenci a jiná haveď, pripojíš hadici na redukční ventil, pripojíš ke sporáku, samozrejme závity na redukčním ventilu a pripojení u sporáku musí odpovídat velikostem závitu na hadici, pokud tomu tak není, musí se to napravit našroubovánim redukcí, skontroluješ tesnost spojú roztokem peníciho prostredku a pokud spoje jsou tesné, neregistruješ tvorbu bublin, múžeš varit,

správne by mel pripojení u stabilne umísteného plynového spotrebiče provést a skontrolovat odborne spúsobilý človek s papírem, tedy prostrčit hadici, našroubovat ji k sporáku, skontrolovat spoje, skontrolovat sporák

nekdo na to kašle

protože se ale ptáš na tento prostinký postup, obetuj nejaký finanční obnos a dej si to udelat

ty múžeš tak pripravit prístrešek, provrtat zeď, zapravit chráničku vyspravit omítky, vymalovat a zamést bordel

.... :puff: