Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bourání části domu

Zdravim vsechny,
muzete mi prosim nekdo poradit jakym zpusobem zajistit bourani casti chalupy? jde o starou chalupu, ke ktere je pristavena dalsi cast cca 2,5x7m. firma si to vycislila na dost penez, a proto to chci resit sam (nemam s necim takovym zadnou zkusenost). problem vidim v tom, ze cca 2 metry od bourane casti je plot souseda a od neho cca 2 metry ma svuj barak. nechci zvysovat naklady tim, ze mu zborime plot, poskodime barak nebo zahradu...jak mam technicky postupovat? jakekoliv rady nebo zkusenosti uvitam...prikladam foto pro lepsi predstavu. Diky :o)
http://softwarepolice.sweb.cz/chalupa/DSCN8734.JPG

Postup je jednoduchý, postupné oddourávání zhora. Jednoduché rychlé, jediný problém je množství suti a odvoz NĚKAM.

Do dvorka zacouvá velký vlek, na klacky a vlek přiděláte plachtu do výšky, abyste co nejvíce bránili prachu a drobnostem k sousedovi...

Mechanizace= lehčeji, rychleji ale více prachu a cena...
Ručně opak.

ja bych se toho nebal:) nevim z ceho je ta chalupa postavena ale kazdopadne cely to rozebrat jen tou palici bude asi celkem fuska.... ale urcite by to slo... jinak bych treba zauvazoval o pujcce nakyho bouraciho kladiva..vyjde to tak na 400kc na den a sklada se cca 10titis zaloha a leseni bych si pujcil rovnou s tim.. takovou tu hlinikovou kostku. ta na tohle bude stacit, je to lehky,prenosny..

o bouracim kladivu jsem taky uvazoval, ale nedokazu si predstavit jak to s tim jde (resp. o co rychleji nez s kladivem). na hlinikovou kostku jsem neprisel :o) ale je to vyborny napad...jeste mne tak napada, co se suti (cca 30m^3), koukal jsem na nejake inzeraty, ze nabizi sut za odvoz, ale jestli se nekdo chytne nevim...jinak je barak z cihel, je v 1/3 praskly (z hora dolu) a je trochu nakloneny ven...

No právě. Otec taky boural beton ze starýho balkonu, bylo to jen nějakých 10 x 1,2 metrů, ale raději si na to taky sehnal bourací kladivo. Ručně by to taky šlo, ale potřebuje být použitelnej i potom. A když se poptáš v okolí, možná bude mít nějaký bourací kladivo někdo v okolí.

Podle fotky bych se také přikláněl k pajcru. Štít je zděný jen na 15. Vizuelně to vypadá na starou práci. Na toch si troufl málem holýma rukama. Pod štítem je asi 30. Tam už bude pajcr potřeba, pomohl bych si krumpáčem a palicí. Bourací kladivo bych řešil až v případě nutnosti.