Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovni deska-kuchyn-cim zatrit rezane otvory?

Dobry den.
Mate nekdo napad, cim zatrit na drevotriskove desce okraje, aby nenabobtnaly? Nejakou syntetickou barvou/lakem? Budu sestavovat v novem byte novou kuchyn. Jde mi hlavne o spoje pracovni desky, podobne bych osetril i diru pro drez.
Myslim, ze se to bezne lepi silikonem ci nejakym tmelem, ale v takove kuchyni mi uz linka po 4 letech trosku ve spoji nabehla (v afektu jsem sparu zapatlal vterinovym lepidlem a nebobtna to dal).

Diky.
Vaclav

Olepovaci paskou? Jakou myslite? Nemyslite pouze zakonceni desky?
Ja mam na mysli hlavne spoj pracovni desky v miste, kde se rohova linka lame do L.
Truhlari to presne narezou a slepi/sesroubuji tak, ze to prakticky neni citit, kdyz po tom prejedete prstem, jen je videt spara v dekoru.

Vaclav.
P.S.: Vsem diky za odpovedi!

Problemem jsou slova "by mělo zabránit" a "správně uložený na těsnění nesmí propouštět" o par radku driv od uzivatele henessy11.

Nesplneni skutecnosti techto slov bohuzel zjistime az ve chvili, kdy je stav nevratny (a drevotriska nabobtnala). Proto chci pripadne netesnosti silikonu zabranit. Hlavne u spoje dvou dilu pracovni desky.