Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Servis a čištění sekačky

Zdravím. Loni jsem koupil sekačku Weinberg s motorem Briggs a Stratton 675. Prodejce na dotazy neodpovídá, já motorům vůbec nerozumím ale chtěl bych si sám dělat běžnou údržbu - kdesi jsem četl že nesmím dávat sekačku kvůli motoru na bok - jak ale sekačku po sečení očistit? Loni nový olej, má se měnit každý rok? Vyměním si sám? Asi by měl být někde výpustní ventil oleje? Sekačka zatím chytá zatím na první ťuk a chci aby to tak zůstalo :-) .

Sekačka zatím chytá zatím na první ťuk a chci aby to tak zůstalo

Neboj, nezůstane tak.

Kvůli oleji se smí motor nadzvednout jen směrem k řídítkům. Tedy řídítka položit na zem, zatížit cihlou a zdvihlou sekačku očistit. Jiná poloha vede k vylití oleje do motoru. Olej by mělo stačit jednou za rok vyměnit, výpust bývá dole pod sekačkou, je tam šroub. Před sečením je vhodné zkontrolovat měrku, jestli olej nemizí. Servis těchto motorů dělá každý servis Mountfieldu.

PS: Nebyl k tomu návod k použití?