Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Požadovaný rozsah odpovědí údržby v autoškole

Zdravím. Zítra jdu na závěrečně zkoušky v autoškole a pravděpodobně největší strach mám z údržby. Pravidla provozu chápu, prostě 25 otázek na body, testy si zkouším už 2 měsíce v kuse minimálně 4* denně a za tu dobu jsem zezačátku jednou neuspěl. Jízdu taky chápu- 20 minut bez chyby, poslední měsíc a půl jsem neudělal za volantem chybu, ale stále nechápu, jak moc rozsáhle a do detailů se má odpovídat na otázky z údržby a ovládání. Jestli je spíš vhodné vědět o čem mluvím a říct 3 obsáhlé věty, nebo musím mluvit jak kniha (respektive učebnice) 3 minuty o poměru benzín:vzduch 1:16 a proužkách na tyči širokých 75mm.
Na stránkách nějaké autoškoly jsem si našel otázky v částečně bodové formě, ale netuším, jestli to bude stačit (instruktor po přezkoušení tvrdil, že ano). Jde mi o to, že stažené odpovědi (přijdou mi takové lidské, párkrát jsem si je přečetl a znám je, člověku to většinou i dojde) jsou možná příliš stručné a když otevřu modrobílou knihu Autoškola, ve které je napsané, že toto jsou odpovědi za které by neměl být problém uspět, tak tam je odpověď na to co já mám na 2 řádky přes půl stránky.

Tady je ukázka, chtěl bych slyšet, jestli to stačí pro splnění:

10. Katalyzátor je umístěn ve výfukovém potrubí, snižuje množství škodlivin ve výfukových plynech. Musíme
používat bezolovnatý benzin, včas měnit svíčky, neroztahovat vozidlo nad 50 m, neplnit olej přes horní rysku.
11. Spojka umožňuje krátkodobé rozpojení motoru od hnacích kol vozidla, umožňuje rozjezd a řazení převodových
stupňů. Nedržíme zbytečně dlouho spojku v prokluzu (rozjezdy), nenecháváme při jízdě nohu na pedálu spojky.
12. Převodovka umožňuje měnit rychlost jízdy, tahovou sílu motoru, měnit směr jízdy vpřed a vzad, umožňuje
brzdit motorem. Synchronizace vyrovnává otáčky ozubených kol které se spolu řadí do záběru, musíme řadit
mírným sunutím (ne škubnutím), jen nezbytnou silou. Kontrolujeme stav oleje, výměna oleje dle údajů výrobce. Kontrolujeme únik oleje (v garáži olejová skvrna na podlaze).
13. Tlumiče pérování zabraňují odskakování kol od vozovky, činí jízdu pohodlnější. Při nesprávné činnosti je
nestabilní jízda, prodlužuje se brzdná dráha, vzniká nerovnoměrné, (zoubkované) opotřebení pneumatik.

Tak děkuju za včerejší pomoc, dneska jsem měl zkoušky, dostal jsem nejdřiv posilovače, potom akumulátor a v polovině mě zastavoval, že v takovém rozsahu to vůbec není potřeba. Byli jsme z naší autoškoly 3, jedné holce instruktor doporučil nejít a uvlonit místo- neudělala, kluk letěl jen kvůlil tomu, že se jednou nemohl rozhodnout na rychlost a podruhé prý zabrzdil až v křižovatce místo před ní (já, on i instruktor jsme proti, ale co člověk nadělá) a já to bez potíží udělal.