Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ochrana proti ovádům

ahoj,na místě,kde jezdíme pod stan,je ohromné množství ovádů.Dělají úplné nálety,každý den jich zabijeme klidně i několik desítek.Nevíte někdo o nějakém odpuzovači?Zkusili jsme vloni rozvěsit kolem stanu otevřené nádoby s octem,ale vůbec jim to nevadilo.Nevíte někdo nějakou radu?Díky M.

Nevím jak na ovády, ale na komáry mi nedávno přišel zaručeně stoprocentně osvědčený recept. Moc tomu sice nevěřím, ale co kdyby nááhodou.. a třeba by to fungovalo i na ty ovády.

koupit si normální 200 ml skleničku alpy, a do toho nastrkat 30 kousků hřebíčků, co má doma každý na dělání svařáku, nechat to tam vyluhovat a po 24 hodinách se s tím namazat, hřebíček nevyndávat, ale nechat tam, alpa maličko zhnědne.....cena 30 Kč za prostředek, který funguje naprosto nečekaně, zkusil jsem to sám a už po 4 hodinách vyluhování komáři odlétali hledat jinou oběť......

Na klíšťata prý zase funguje předávkování vitamínem B. Prostě zbaštit 4-8 pilulí Béčka.