Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ochrana proti ovádům

ahoj,na místě,kde jezdíme pod stan,je ohromné množství ovádů.Dělají úplné nálety,každý den jich zabijeme klidně i několik desítek.Nevíte někdo o nějakém odpuzovači?Zkusili jsme vloni rozvěsit kolem stanu otevřené nádoby s octem,ale vůbec jim to nevadilo.Nevíte někdo nějakou radu?Díky M.

moc možností nemáte, lidově nazývaná "hovada" :-) jsou tuhým nepřítelem člověka, horší než komáři, z chemické ochrany je dobrý se porozhlédnout po přípravcích, které obsahují látky

Deet (na kůži, případně na oděv)
Diethyltoluamid

permethrin (na oděv)
Permethrin

je dobrý si přečíst výhody a nevýhody těchto látek, spíš ty negativa se hodně špatně čtou, ale jde tu hlavně o vaši krev, že :-)

a jdou pouze po zraku bez termovize, termovizi mají komáři a ti dokáží otravovat celý den a noc, v noci hovada nekoušou tak jako jiné mouchy

Tak dnešní čerstvá zkušenost s přípravkem Difusil Repelent 2v1. Dle návodu účinně odpuzuje a hubí klíšťata, komáry, ovády a muchničky. Obsahuje výše uvedený Diethyltoluamid. Ověřeno, že na komáry do zabírá. Ovšem ovádi si z toho absolutně nic nedělali a zuřivými nálety mě donutili k rychlému ústupu s několika pěknými jelity pro výstrahu ...

Nevím jak na ovády, ale na komáry mi nedávno přišel zaručeně stoprocentně osvědčený recept. Moc tomu sice nevěřím, ale co kdyby nááhodou.. a třeba by to fungovalo i na ty ovády.

koupit si normální 200 ml skleničku alpy, a do toho nastrkat 30 kousků hřebíčků, co má doma každý na dělání svařáku, nechat to tam vyluhovat a po 24 hodinách se s tím namazat, hřebíček nevyndávat, ale nechat tam, alpa maličko zhnědne.....cena 30 Kč za prostředek, který funguje naprosto nečekaně, zkusil jsem to sám a už po 4 hodinách vyluhování komáři odlétali hledat jinou oběť......

Na klíšťata prý zase funguje předávkování vitamínem B. Prostě zbaštit 4-8 pilulí Béčka.

Vyzkoušeno na rybách, na několika místech. Podle testu mnou provedeném, byly zřejmě v době vzniku tohoto receptu komáři ještě neodolní.
V současné době jim to vůbec neva. A co mne opravdu přesvědčilo, bylo sedání komárů přímo na lahvičku.....
Chvilku jsem bojoval s pokušením ji vypít, protože jsem vlastně nenašel návod, jak tuto tekutinu užívat.....:-D

jo, tak ta Alpa s hřebíčkm jim vůbec ale vůbec nevadí,taky jsem to někde četla, vyzkoušela a měla jsem nohy, ruce a krk tak zeštípané, že jsem se 2 dny nevyspala, komáři to snad naopak milují, ať tak nebo tak Alpa s hřebíčkem na komáry nefunguje.
Vitamín B1 na klíšťata funguje parádně, baštíme den před odjezdem pod stany (na tom místě jich je mraky)a ani jedno jsme si narozdíl od sousedů nepřinesli.
Jen na ty hovada bychom ještě něco potřebovali, na Orlíku je jich mraky po povodních a není proti nim obrana, vylezete z vody a máte jich 6 na každé noze, fakt otřesný, na zadku mám 4 jelita, kotníky oteklé a kolena taky. Partner krk zezadu, kotníky a záda o dětech ani nemluvím. Z repelentu si evidentně nedělají nic. Zkoušeli jsme difusil i Autan a jakobyste nepoužili nic.

Dobrý den,zkuste kamenec,známý pro každého,jako zastavovač krvácení při holení.Tuto metodu již používali naši předci proti otravnému hmyzu u dobytka,udělali roztok kamence a zvířata potřeli,opravdu to učinkuje.Další co vím z vlastní zkušenosti jsou listy ořešáku,také odpuzují hmyz a to asi veškerý,kdysi jsem choval holuby a měli jsme na zahradě ořešák.Stonky z jeho listů holubi používali jako stavební materiál hnízd,neměli problém se čmelíky,ani perožrouty,když ořech zmrzl a nebyly stonky,přišla chemie.Jako celoživotní chovatel a pozorovatel všeho živého vím,že i chovatelé králíků,kteří měli králíkárny pod ořešáky nemívali tak často velice obávanou nemoc mixomatozu,kterou právě komáři přenášejí.Dále dobře funguje i vitamín B,přes léto užívám denně jednu tabletu,repelentní,koupíte v lékárně,okolo čtyřiceti korun.Toto mě bylo doporučeno výcvikáři služebních plemen psů,kteří v porostech snadno klíště získají.Beru kvůli klíšťatům,neboť za posledních pět let jsem měl tři s nepříjemnými dodatečnými následky a dlouhodobou léčbou.Určitě budou i další přírodní přípravky,které neznám,podělte se také s vlastními zkušenostmi.Jinak kamenec:Kamenec