Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno penetrace zdi v interieru

Dobrý den, postavil jsem si v místnosti okrasnou zěď z ještě ručně vyráběných plných cihel, ty jsem lehce obrousil a vyspároval. Výsledek je parádní a chci ji něčím napenetrovat nebo natřít. Prostředků jsem našel hodně a tak bych se chtěl zeptat na zkušenosti s nimi, prostě aby cihla byla červenější a zeď se nedrolila ..................:-).
Děkuji za zkušenosti.

Jen dodám výsledek, přetřel jsem to, jak už jsem psal fermeží naředěnou cca 20 % ředidlem 6006. Výsledek je takový, jako jsem si představoval, zvýrazněná struktura a nelesklá barva cihly.
Na několika cihlách ( vypadají jako méně vypálené-více sály) jsou jakoby vlhké skvrny na suchém podkladu( vypadá to slušně i tak). Počkám ještě dva tři dny a pak je znovu lehce přetřu, zřejmě moc bumbaly :-).
Spotřeba - půl malé plechovky fermeže, trocha ředidla na necelé 3 m čtverečné.
Dík za rady.