Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno penetrace zdi v interieru

Dobrý den, postavil jsem si v místnosti okrasnou zěď z ještě ručně vyráběných plných cihel, ty jsem lehce obrousil a vyspároval. Výsledek je parádní a chci ji něčím napenetrovat nebo natřít. Prostředků jsem našel hodně a tak bych se chtěl zeptat na zkušenosti s nimi, prostě aby cihla byla červenější a zeď se nedrolila ..................:-).
Děkuji za zkušenosti.

Já se trochu bojím odpovědět, abych nepopudil kolegu sHpy00a, ale přecejen se odvážím: co vím, tak se pohledové cihly napouštěly fermeží (teplou). Vypadalo to potom jako nalakované (někde jsem to viděl a líbilo se mi to).
Asi bude ale lepší si počkat na rady dalších, třeba existuje skutečně nějaká penetrace přímo pro tyto účely (neznám, neb bydlím v paneláku ;-)).

Tak jsem udělal pokus, našel jsem na netu víc doporučení na fermež namíchanou c cca 20-25 % s ředidlem 6006. Natřel jsem cihlu co mi zbyla a je to pěkné, to znamená jak jsem si to představoval, stejný efekt jako mokrá cihla. Nechám to pár dnů a asi fermež vyhraje.
Zeď bude asi 1 metr od sporáku, co myslíte, bude po zaschnutí teplo vadit ? (na cihle jsem nenechal nic na povrchu, co se nevsáklo, tak jsem setřel)

Jen dodám výsledek, přetřel jsem to, jak už jsem psal fermeží naředěnou cca 20 % ředidlem 6006. Výsledek je takový, jako jsem si představoval, zvýrazněná struktura a nelesklá barva cihly.
Na několika cihlách ( vypadají jako méně vypálené-více sály) jsou jakoby vlhké skvrny na suchém podkladu( vypadá to slušně i tak). Počkám ještě dva tři dny a pak je znovu lehce přetřu, zřejmě moc bumbaly :-).
Spotřeba - půl malé plechovky fermeže, trocha ředidla na necelé 3 m čtverečné.
Dík za rady.